ZLP na paradzie Konstytucji 3 maja w Chicago

Lekarze ZLP pozdrawiają publiczność

Hasło parady: „Polonijna Młodzież: Naszą Dumą i Przyszłością” zostało wybrane w celu uhonorowania ogromnego zaangażowania i uczestnictwa młodzieży w corocznej paradzie. Marszałkiem tegorocznej parady był Wojciech Seweryn, przewodniczący i projektant budowy pomnika katyńskiego na cmentarzu Św. Wojciecha w Niles, IL., a wicemarszałkami: Helena Ziółkowska, wieloletnia pedagog i prezes Zrzeszenia Nauczycieli Polskich oraz Jerzy Kenar, znany artysta rzeźbiarz. Wśród gości honorowych znaleźli się m.in. biskup Tomasz Paprocki, minister stanu Michał Kamiński, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Robert Draba, kongresmen Rahm Emanuel, burmistrz Chicago Richard Daley oraz Konsul Generalny RP w Chicago Zygmunt Matynia.

Po przemarszu, obchody polskości kontynuowano w Parku Milenijnym w śródmieściu Chicago podczas festiwalu pt. „Poland in the Park”. Wystąpiła na nim m.in. grupa wspaniałych solistów z Polski z towarzyszeniem 70-osobowej Orkiestry Symfonicznej Northwestern University w programie „La Bella Vita”.

B. Orawiec udzielając podczas parady wywiadu TVP powiedział m.in.: Jako przedstawiciele Związku Lekarzy Polskich w Chicago pozdrawiamy nie tylko Polonię chicagowską, ale również Polonię na całym świecie. Dzisiejsza Parada to 217-ta rocznica powstania Konstytucji 3-go Maja. Jest to świetna okazja, aby zademonstrować siłę, liczebność oraz ducha naszej polonijnej wspólnoty. My, członkowie Związku Lekarzy Polskich w Chicago jesteśmy dumni z naszych korzeni. Z wielką przyjemnością uczestniczymy w Paradzie 3-cio majowej. Cieszymy się, że to piękne święto łączy tak wielu Polaków w kraju i za granicą. Pozdrawiając Polonię na całym świecie, życzymy wszystkim dużo, dużo zdrowia!

Udział Związku Lekarzy Polskich w paradzie przygotowany został przez Komitet Parady w składzie: dr Bronisław Orawiec, dr Ewa Kiljańska-Buch, dr Mirosława Dulczewska-Miller, dr Janusz Danko i dr Teresa Migielska.

Bronisław Orawiec.

Lekarze ZLP pozdrawiają publiczność
Lekarze ZLP pozdrawiają publiczność. Parada Konstytucji 3 maja w Chicago 2008
Prezes dr B. Orawiec
Prezes dr B. Orawiec udziela wywiadu TVP. Chicago, 3 maja 2008
Grupa lekarzy po paradzie
Kongresmen Rahm Emanuel
Kongresmen Rahm Emanuel (odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP w 2008 r.), dr Bronisław Orawiec (odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP w 2000 r.)

Minister Michał Kamiński oraz prezes dr Bronisław Orawiec
Minister Michał Kamiński oraz prezes dr Bronisław Orawiec podczas przyjęcia w Pritzker Pavillion. Chicago, 3 maja 2008

Od lewej: Jerzy Kenar, artysta rzeźbiarz, ks. proboszcz Tadeusz Dzieszko, dr B. Orawiec
Od lewej: Jerzy Kenar, artysta rzeźbiarz, ks. proboszcz Tadeusz Dzieszko, dr B. Orawiec