Znieważeni przez rząd

 

Za czasów rządu pana Lecha Kaczyńskiego, wszystkie osoby, które zrezygnowały z zatrudnienia na rzecz sprawowania opieki pielęgnacyjnej nad swoim chorym krewnym, miały przyznane świadczenie pielęgnacyjne w kwocie 520 złotych. Niestety, bieda jaką doczekaliśmy za czasów Tuska, dotknęła to najsłabsze ogniowo, jakim są niepełnosprawni i ich opiekunowie. W dniu 1 lipca ubiegłego roku, pazerny i nienażarty rząd polski, zabrał opiekunom jedyny zarobek.

Zabrać tym, co mają

– Dlaczego Tusk i jego ekipa nie dali pieniędzy ze swoich portfeli, tylko sięgnęli tam gdzie i tak brakuje. Zabrali opiekunom dorosłych świadczenie pielęgnacyjne i mimo tego, że Trybunał Konstytucyjny zakwestionował ten pożal się Boże pomysł Platformy i jej koalicji, do tej pory nikt tych pieniędzy jeszcze nie ujrzał. Jak rząd robi z ludzi dziadów, to znaczy, że sam jest dziadowski- mówi pani Krystyna.

Opieka nad małżonkami
– Od trzech lat miałam przyznane świadczenie pielęgnacyjne z tytułu opieki nad mężem. Mąż jest bardzo chory i dużo pieniędzy wydajemy na leki. Rząd zabrał nam świadczenie pielęgnacyjne, a jak uzyskałam informacje z MOPS w swoim mieście, mają teraz wszystkim przywróci jakieś pieniądze oprócz opiekującym się niepełnosprawnym małżonkom. To skandal, to jest kolejne wykluczenie społeczne. Chciałabym, aby sprawiedliwości stało się zadość, aby w rządzie polskim, tak wszyscy zachorowali, aby docenili tych, których nie oszczędził los. Często zabierając rodzinom świadczenie pielęgnacyjne, ludzie nie mają na wykup leków i zakup węgla. Tyle lat po wojnie, a biedy doświadczamy jak za Niemców w 1939 roku. Brawo Polski Rządzie – relacjonuje Zofia. G.

Takie rzeczy tylko w państwie polskim

– Kto to widział, aby opiekunowie dzieci mieli trzy razy większe uposażenie niż opiekunowie dorosłych. Przecież praca przy dziecku, nie jest tak wyczerpująca i absorbująca jak przy dorosłym. Często opiekując się dorosłym, tracimy my opiekunowie własne zdrowie. Trybunał kazał wrócić nam świadczenia pielęgnacyjne, a rząd obrzydliwie daje opiekunom dorosłych jakiś ochłap w postaci zasiłku trzy razy mniejszego niż wspomniane świadczenie, dla opiekunów niepełnosprawnych dzieci. A przecież dla takich dzieci, z czasem dojdzie naliczona renta socjalna, tak więc nie ma co porównywać uposażenia opiekunów jednych jak i drugich.

Kochani rodacy za granicą, zobaczcie jak się w Polsce traktuje ludzi chorych i biednych. Uczcie swoje dzieci, jak rząd polski, obiera ludzi nie tylko z pieniędzy ale i z godności.