Zlot starych samochodów w mazowieckich Chlewiskach

 

Polish News w świecie klasycznego auta

Majowy zlot starych samochodów w Chlewiskach, zorganizowany został z ramienia Stowarzyszenia Mini Klubu Polska. Był on kierowany, do właścicieli pojazdów klasycznych i zabytkowych wszystkich marek. Na tym zlocie, można było zobaczyć dawno już zapomniane samochody, które były zakupywane do pogotowia lub też policji.

Nie tylko samochody w wersji mini

W poprzednich zlotach samochodowych, w większości uczestniczyły samochody w wersji osobowej, tak zwanej mini. W tej zaś edycji samochodowego zlotu, chciano też wyeksponować wersje aut w większych rozmiarach.

Wielkie ciężarówki

Można tu było zobaczyć wielkie ciężarówki marki Liaz, które to już dawno opuściły polskie ulice. Pamiętamy też stare Lubliny i Tarpany, które służyły w polskim przemyśle transportu wewnętrznego. Zarówno stare jak i nowe modele prezentowanych samochodów, wzbudzały wielkie zainteresowanie osób oglądających.

Wielkie rzesze ludzi zebrała w Chlewiskach wspomniana wystawa. Była ona organizowana nie tylko dla miłośników czterech kółek, ale przede wszystkim dla pasjonatów naszej historii. Bowiem, każdy z tych pojazdów, łączył się z naszymi dziejami, w mniej lub bardziej kontrowersyjny sposób.

Redakcja Polish News, dziękuje organizatorom tej wystawy, za zaproszenie i możliwość wykonywania zdjęć.

Ewa Michałowska – Walkiewicz