Zaśpiewajmy wspólnie!

 

Nasza cyklicznie organizowana impreza jest zawsze wspaniałą okazją do wspólnego śpiewania. Rozpoczyna się zwykle degustacją koktajli, po czym następuje wspólny śpiew kolęd! Każdy z Państwa otrzyma mały śpiewnik, aby przy akompaniamencie fortepianu przyłączyć się do reszty zebranych i wspólnie śpiewać tak piękne kolędy, jak Bóg się rodzi oraz piosenki świąteczne jak Jingle Bells. W trakcie wieczoru w formie bufetu podane zostaną gorące polskie potrawy.

Zapraszamy Państwa do przyłączenia się do tych wszystkich, którzy dzielą nasze wspólne, podwójne, polsko-amerykańskiedziedzictwo. Spokanie będzie okazją do poznania bogactwa kulturowego świątecznych uroczystości, odnowienia tej ważnejwięzi nie tylko w znanym gronie, ale także stworzenie okazji do zapoznania się z szerszą społecznością, której te tradycje są szczególnie bliskie.

Nasze wspólne kolędowanie odbędzie się w niedzielę, 18 stycznia 2015 roku. Zgodnie z polską tradycją,kolędowanie rozpoczyna się w Wigilię, ale trwa przez cały styczeń. Prosimy więc o zarezerwowanie tego miłego sercu czasu.

Organizatorami w tym roku są Muzeum Polskie w Ameryce (MPA) oraz Americans of Polish Descent, Inc. (AMOPOD), dla których jest to już 24 kolędowanie. Miejsce spokania: Sala Główna Muzeum Polskiego w Ameryce pod adresem 984 North Milwaukee Avenue, Chicago, IL. 60642.

Wieczór kolęd jest imprezą zasilającą fundusz przyszłych programów dla młodych w MPA, regularna cena wstępu to 35 $. Oferujemy również następujące zniżki: zakup biletu z wyprzedzeniem – 30 $; studenci – 10 $ i dzieci pod opieką dorosłych w wieku 6 lat i powyżej – 10 $, dzieci poniżej 5 roku życia – wstęp bezpłatny. Opłaty obejmują koszty związane z przygotowaniem imprezy.

Bilety oraz więcej informacji:
www.eventbrite.com/e/wieczor-koled-24th-tickets-14917008173

Americans of Polish Descent, Inc.:
www.amopod.org/
www.facebook.com/pages/AMOPOD/316851628327040