Zapraszamy Polonię USA na XVIII -Światowe Letnie Igrzyska Polonijne w Toruniu.

 

 Światowa Federacja Sportu Polonijnego  wraz z Polonijnymi Klubami Absolwentów w Ameryce Północnej Akademii Wychowania Fizycznego w Stanach Zjednoczonych, przy współpracy z polonijnymi organizacjami sportowym organizuje ekipę Polonii Amerykańskiej na wyjazd na XVIII- Światowe Letnie Igrzyska Polonijne, które odbędą się w Toruniu w dniach 29 lipca-5 sierpnia w 2017r.


Rok 2015. Rozpoczęcie Igrzysk Polonii na Śląsku.  Część grupy reprezentującej  Polonię z USA.

Zapraszamy wszystkich chętnych uprawiających sport wyczynowo czy też amatorsko, kluby sportowe, organizacje polonijne, osoby indywidualne, rodziny z dziećmi, stowarzyszenia o zgłaszanie chęci  uczestnictwa i dołączenia do naszej ekipy w celu wspólnego reprezentowania Polonii Amerykańskiej pod jednym sztandarem, w jednolitych strojach.
Wasz udział z pewnością przyczyni się do zbudowania silnej ekipy Poloni z USA tylko silna jakościowo i liczebna ekipa da nam szansę na odniesienie sukcesu. 

Pokaz akrobatyczny dla uczestników Igrzysk w 2015r

Igrzyska to nie tylko rywalizacja sportowa ale również możliwość uczestnictwa w różnorakich imprezach  towarzyszących artystyczno -kulturalnych, (koncertach, kabaretach, przedstawieniach teatralnych itp). Igrzyska, to także możliwość nawiązania kontaktów z Polonią z całego Świata, zarówno na płaszczyźnie towarzyskiej, biznesowej a głównie w sportowej rywalizacji.

Mamy nadzieje, że Wasz udział w XVIII – Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych w Toruniu przyczyni się do odniesienia przez naszą ekipę ze Stanow Zjednoczonych wysokiej lokaty w końcowej klasyfikacji zespołowej.

Ze sportowym pozdrowieniem.
Polonijne Kluby Absolwentów AWF w Ameryce Północnej.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszę o kontakt:
Edward Karol Rozycki
[email protected]
Ph. 773 934 9516

Zgłoszenia można dokonywać również bezposrednio na oficjalnej stronie organizatorow igrzysk on line:  http://igrzyskaletnie.wspolnotapolska.org.pl/auth/login 

Termin zgłoszeń jest do 27 kwietnia, ale dokładamy wszelkich starań aby organizatorzy przedłużyli termin.

Medal dla rodziny z Francji zdobyła młoda sportsmenka.  Igrzyska Polonijne 2015

Obligatoryjnie, Światowe Letnie Igrzyska Polonijne poprzedzone są Światowym Polonijnym Sejmikiem Olimpijskim. W imieniu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, pragnę zaprosić do uczestnictwa w XXIV-Polonijnym Sejmiku Olimpijskim , który odbędzię sie w dniach 22 -29 lipca w Toruniu.
Wiecej informacji d/t Sejmiku i warunków uczestnictwa znajdą państwo na stronie internetowej Wspólnoty Polskiej, http://igrzyskaletnie.wspolnotapolska.org.pl/

W razie pytań prosimy o kontakt z p. Hanną Starzyńską, tel.: (22) 5603700, e-mail: [email protected] lub p. Adamem Pietroniem, (22) 5603706, e-mail: [email protected]). 

Igrzyska sponsorowane są przez Wspólnotę Polską oraz Prezydenta Miasta Toruń- Michała Zaleskiego.

Rozpoczęcie Igrzysk. Polonia z USA.