Zadbaj o własne zdrowie

 

Elzbieta Rutkowska Nazarian

Podstawowym warunkiem zachowania zdrowia jest właściwa organizacja pracy i odpoczynku, a także racjonalne odżywianie. Pracę musimy wszyscy wykonywać, odżywiać się także musimy, żeby żyć, ale o racjonalnym odpoczynku nie zawsze pamiętamy. Najczęściej o tym zaniedbaniu przypomina nam organizm zakłóceniami w jego funkcjonowaniu. Zajęci, zabiegani, żyjący pod presją terminów zapisanych w kalendarzu, zestresowani, nie mamy czasu zająć się sobą.

Pragniemy Państwu zaproponować super relaks w „źródełku młodości” położonym w pobliżu Sarasoty na Florydzie, zwanym także jako Warm Mineral Springs. Jest to naturalny zbiornik wody źródlanej o powierzchni 2.5 akra i stałej temperaturze 87 stopni F (tj 31 C) przez cały okrągły rok. Źródło wybija z głębokości poniżej 230 stóp, wyrzucając 17,000 galonów wody co 3 minuty. Woda odpływająca tworzy rzekę wpadająca do Zatoki Meksykańskiej. W ciągu doby woda w źródełku wymienia się całkowicie.

Przyjeżdżają tu ludzie z całego świata. Słychać przeważnie języki europejskie, takie jak: polski, rosyjski, niemiecki, ukraiński, włoski, serbski, chorwacki. Polaków jest tu najwięcej w weekendy. Przyjeżdżają z południa z Miami, Tampy, Nowego Yorku, Chicago, Montrealu i Toronto.

Woda źródlana wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie. Zamiast łykać tabletki lepiej jest zażyć kąpieli w źródełku i pozwolić organizmowi na wchłonięcie przez skórę wszystkich potrzebnych mu minerałów. W ten sposób odbuduje się nasz system immuno- logiczny. Wystarczy zanurzyć się w wodzie na kilka godzin, by przeniknęły przez skórę związki mineralne, a tym samym obniżyć sobie ciśnienie, poprawiając krążenie krwi, zagoić otwarte i trudno gojące się rany na skórze, poprawić pracę nerek, zlikwidować bóle mięśniowe. W źródełku leżakują i pływają ludzie sparaliżowani, którzy wracają do pełnej sprawności ruchowej.

Woda pomaga także na schorzenia reumatyczne i narządów ruchu, oczyszcza ciało z kwasów i toksyn, leczy różne choroby skory, regeneruje system nerwowy, a także skutecznie leczy kataraktę. Picie wody mineralnej leczy wrzody żołądka i reguluje trawienie. Ponadto bezpośrednie obcowanie z przyrodą pozwoli nam uzyskać całkowity relaks, a przez to zwiększyć swoją odporność na stresy dnia codziennego.

Woda zwiera wiele składników, między innymi: wapno, sodę, potas, żelazo, siarkę. W tym ciepłym jeziorze występują wszystkie możliwe związki solne łącznie z unikalnymi pierwiastkami śladowymi potrzebnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego.

Nasycenie wody minerałami jest kilkakrotnie wyższe aniżeli słynne francuskie Vichy lub niemieckie Baden Baden. Jest to jakby połączenie znanych nam polskich uzdrowisk takich jak: Ciechocinek, Inowrocław, Połczyn Zdrój – solanki, Busko Zdrój– kąpiele siarczanowe, Kudowa, Polanica, Szczawnica – wody kwasowęglowe. Nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań do odbywania kąpieli.

Przez setki lat Indianie strzegli tego źródła jako cudownego miejsca na ziemi. Zanurzali chorych i rannych bojowników po bitwie, w tym właśnie źródle. Legenda głosi, że kąpiel w tym jeziorze przywraca sprawność rąk, nóg, sokoli wzrok oraz goi rany po zatrutych strzałach. Stary napis indiański wyryty na kamiennej tablicy głosi „Kraina ta o wielu źródłach ma tylko jedno takie, w którym woda jest gorąca o każdej fazie księżyca. Zanurz się w nim, a odnajdziesz młodość.”

Ktokolwiek odwiedzi „źródełko młodości” raz będzie chciał tam powrócić i często wraca i wiele osób osiedla się tu na stałe. Można tu wynająć prywatne, wygodne aparta- menty, wyposażone we wszystko jak we własnym domu. Ceny apartamentów za 7 dni od $250 do $300 – jest także luksusowy Motel w odległości spaceru do źródełka. Prosimy odwiedzić stronę internetową www.warmmineral.com, gdzie Państwo znajda dużo informacji na temat źródełka.

Kiedy przyjechałam tu po raz pierwszy w 1989 r. zakochałam się w tym wspaniałym miejscu, odwiedzałam je przynajmniej raz w roku, a od 2000 roku zamieszkałam na stale i zapraszam wszystkie osoby zainteresowane odmładzaniem (powrotem do swojej młodości).

Kontakt: Elzbieta Nazarian, email: [email protected] Tel: (941) 426-7559.