Zabawa Karnawałowo- Walentynkowa w Orland Hills

 Zabawa w Szkole im. Króla Kazimierzerza Wielkiego w Orland Hills, IL

W karnawale czas na bale ! ,,To już nasza szkolna tradycja – mówi nam dyrektor szkoły, pani Izabela Przybyła. Zawsze straramy się, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Tak też było i tym razem. Mimo śnieżycy i trudnych warunków pogodowych Rodzice, Nauczyciele i Sympatycy naszej szkoły nas nie zawiedli i sala w Crystal Grand Banquets w Lemont wypełniła sie po brzegi. Nie mogło być inaczej. Nie od dziś wiadomo, że Polonia nie tylko ma ogromne serce, ale i dba o wychowanie swoich dzieci w duchu polskości. Dochód z tegorocznego balu był bowiem przeznaczony na zakup komercyjnej drukarki, dzięki której nasi uczniowie będa mieli dostęp do wysokiej jakości materiałow dydaktycznych.”

O dobry nastrój gości zatroszczył się DJ Łukasz Wójcik, a sponsorzy postarali sie o to, żeby nie zabrakło atrakcyjnych nagród podczas loterii fantowej. Można więc było wylosować kupony na rozliczenia podatkowe, sprzęt eletroniczny, sesje w nowo otwartych jaskiniach solnych Royal Salt Cave and Spa we Franfort czy pobyt na koloniach letnich w Yorkwille, ufundowany przez vice dyrektor szkoły Agatę Mścisz.

Oczywiście nie zabrakło domowych wypieków a przede wszystkim dobrych humorów , które towarzyszyły gościom podczas tego wyjątkowego wieczoru.

Główna atrakcją loterii fantowej był telewizor 55’, ufundowany przez dyrektor szkoły Izabeleę Przybyła, która dodaje, że to dla niej ogromny zasczyt i przyjemność prowadzić szkołę polską na dalekich południowych przedmieściach, gdzie środowisko nie tylko dba o edukację , ale tak licznie i z zapałem angażuje sie w życie szkoły.

-,,Dzięki takim wspaniałym ludziom w naszej szkole z roku na rok uczy się coraz liczniejsze grono dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia. Robimy wszystko, aby nauka polskiego języka, geografii, historii i kultury stała się przyjemnościa, a nie przykrym obowiązkiem.Toteż stale bogacimy ofertę dydaktyczną a także wyposażamy naszą placówkę w nowoczesny sprzęt, dzieki któremu lekcje są jeszcze ciekawsze. Żyjemy w czasach kiedy edukacja, aszcczególnie w szkołach polonijnych, stawia przed nami ogromne wyzwania .

Toteż w imieniu Dyrekcji i Zarządu Szkoły im. Króla Kazimierzerza Wielkiego w Orland Hills składam serdeczne podziekowania wszystkim Nauczycielom, Rodzicom, Gościom i Sponsorom za wspólną zabawę oraz Redakcjom polonijnych mediów za wsparcie medialne kontynuuje pani Izabela.

Wsyztskich zainteresowanych oferta szkoły zapraszamy na stronę internetową

www.szkolakazimierzawielkiego.org

EB