XVI Letnie Igrzyska Lekarskie-Zakopane, 5-9 września 2018 r.

 

Zwycięzcy gier deblowych w tenisie ziemnym na podium (grupa powyżej 60 r.ż.).

W dniach 5-9 września 2018 r. odbyły się w Zakopanem XVI Letnie Igrzyska Lekarskie pod patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL), Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) oraz Gazety Lekarskiej (GL). Większość dyscyplin sportowych miała miejsce na odnowionych pięknych obiektach sportowych przy Centralnym Ośrodku Sportowym (COS) w Zakopanem, który jest także Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich (OPO). Głównym organizatorem Igrzysk jest od wielu lat dr Maciej Jachymiak.

XVI Letnie Igrzyska Lekarskie. Finaliści w tenisie ziemnym (grupa E). Od lewej: Bronisław Orawiec (mistrz), Józef Szafranek (wicemistrz). Korty tenisowe przy COS w Zakopanem. 7 września 2018 r.

W zawodach trwających 4 dni uczestniczyło ponad 700 lekarzy wraz z rodzinami z całej Polski. Wśród dyscyplin sportowych znalazło się 17 lekkoatletycznych kategorii olimpijskich, w tym tenis ziemny. Klub Sportowy „Bronek” ZLP w Chicago był reprezentowany przez dr. Bronisława Orawca, który odniósł sukces zdobywając dwa złote medale i tytuły mistrzowskie w tenisie ziemnym: tytuł mistrzowski w grach pojedynczych (grupa E) oraz w grach podwójnych (grupa powyżej 60 r.ż.).

Mistrzowskie pary deblowe powyżej 60 r.ż. Od lewej: Zdzisław Plicner i Bronisław Orawiec (I miejsce) oraz Janusz Emerich i Wojciech Zasacki (II miejsce).

Podczas uroczystego zakończenia Igrzysk dr. Bronisław Orawiec został zaproszony przez organizatorów do udziału w ceremonii wręczania medali wspólnie z wiceprezesem NIL dr. Jackiem Kozakiewiczem oraz wspaniałym sportowcem ze Śląskiej Izby Lekarskiej dr. Stefanem Madejem – laureatem tytułu Sportowca Roku 2017 nadanym przez Komisję Sportu i Rekreacji NRL. W pierwszym dniu Igrzysk, medale wręczał także ojciec słynnego skoczka narciarskiego Kamila Stocha z Zębu – Bronisław Stoch.

Podczas zakończenia Igrzysk. Pierwszy z lewej Maciej Jachymiak, trzeci z lewej Jacek Kozakiewicz. Z prawej Stefan Madej i Bronisław Orawiec.

Dekoracja B. Orawca złotym medalem. Namiot przy COS w Zakopanem. 8 września 2018 r.

B. Orawiec po złożeniu gratulacji organizatorom oraz zwycięzcom, zaprosił wszystkich licznie zebranych sportowców i gości na XXIII Światowe Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim (ŚMLPwNA), które odbędą sie w marcu 2019 roku w Bad Gastein w Alpach austriackich. Organizatorom wręczył pamiątkowe medale z poprzednich ŚMLPwNA oraz zaprosił ich na XXV Jubileuszowe Góralskie Posiady dr. Orawca. Po części oficjalnej i smacznym obiedzie, miała miejsce zabawa do późnych godzin nocnych.

Zdjęcie pamiątkowe po ceremonii wręczania medali. Od lewej: dr Maciej Jachymiak – organizator, dr Jacek Kozakiewicz – wiceprezes NIL, dr Bronisław Orawiec – honorowy prezes ZLP w Chicago, prezes KS „Bronek”. Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem. 8 września 2018 r.

Foto: Arch. KS „Bronek” ZLP

BO