XI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ FORMACJI TANECZNYCH SUCHEDNIÓW 2016

 

W miniony weekend, mial miejsce XI Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych. Odbył się on na Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej w Suchedniowie przy ul. Sportowej 3. W to wiosenne popołudnie, hala wypełniła się barwnymi formacjami prezentującymi widowiskowe układy choreograficzne, różnych grup tanecznych. Niebywałe i co najważniejsze niepowtarzalne układy taneczne w połączeniu z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem, stworzyły wspaniałą atmosferą tego wydarzenia. Impreza ta, była pewnego rodzaju gwarancją znakomitej zabawy oraz niezapomnianych wrażeń dla zaproszonych gości.


Pokaz tańca z calego kraju
Na wspomnianej imprezie, swoje umiejętności taneczne zaprezentowali tancerze z całej Polski. Przybyły bowiem do Suchedniowa grupy taneczne z: Warszawy, Rzeszowa, Krosna, Ostrowca Świętokrzyskiego, Ustrzyk Dolnych, a także z Kielc.

Tegoroczna jedenasta edycja imprezy tanecznej, zgromadziła 989 tancerek i tancerzy z 27 formacji tanecznych i 56 grup promujacych taniec. Na parkiecie zobaczyliśmy łącznie aż 61 układów choreograficznych w 5 różnych kategoriach tanecznych. Wszystkie formacje uczestniczące w XI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych Suchedniów 2016, zostały docenione za trud włożony w przygotowania do udziału w tej znakomitej imprezie. Otrzymają puchary, dyplomy, a każdy spośród młodych artystów, wyjedzie z Suchedniowa z pamiątkowym medalem przypominającym o udziale w „Suchedniowskim Święcie Tańca”.

Miłe zaproszenie
Redakcja Polish News, bardzo dziękuje organizatorom imprezy za zaproszenie i możliwość zrobienia zdjęć. Impreza ta po raz kolejny udowodniła, że taniec to coś co potrafi zawsze przemówić do duszy i serca widza.

Ewa Michałowska – Walkiewicz
[email protected]