Wywiad z przedstawicielem organizatorów Forum Gospodarczego Polonii Świata, Prezesem Zdzisławem Wojtasikiem (Pegaz/PPUG)

Polish News: Do Forum jest jeszcze dużo czasu, ale przygotowania już się rozpoczęły?

Forum odbędzie się w Tarnowie, w dniach 25 – 27 sierpnia 2019r., ale już dziś w imieniu Organizatorów i Partnerów IV już Forum Gospodarczego Polonii Świata mam zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych czytelników i sympatyków serwisu Polish News na kolejne zgromadzenie polskich organizacji otoczenia biznesu, nauki i kultury oraz przedsiębiorców i działaczy prowadzących swą działalność pod każdą szerokością geograficzną, a których łączy patriotyzm gospodarczy, dziedzictwo i tożsamość narodowa. Od stycznia rozpoczęliśmy już nasze przygotowania.

PN- Polish News od czterech lat patronuje temu wydarzeniu, które już na stałe zapisało się w kalendarzu imprez dedykowanych Polonii. Jak Pan ocenia dotychczasowe edycje.

Nasze Forum, to obecnie jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu eventów poświęconych Polonii, szczególnie w zakresie współpracy gospodarczej, kooperacji i promocji polskich i polonijnych przedsięwzięć gospodarczych, inwestycyjnych, turystycznych, naukowych i kulturalnych. Dzięki współpracy z polonijnymi mediami docieramy do naszych uczestników na sześciu kontynentach. Polish News jest z nami od początku i wiele Państwu zawdzięczamy.

Obrady Forum Gospodarczego Polonii Świata w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Forum Gospodarcze Polonii Świata 2018

Corocznie delegacje z ponad 30 krajów Świata, ze wszystkich kontynentów biorą czynny udział w naszych spotkaniach w Tarnowie. Reprezentacje ponad 100 międzynarodowych organizacji, 1.200 spotkań B2B, dziesiątki paneli i debat stanowią o wartości i potencjale tego wydarzenia. Jednak zawsze najważniejszym elementem naszych spotkań jest networking, nawiązywanie nowych kontaktów i przyjaźni, które przynoszą w swoim czasie zdumiewające efekty i pozytywne implikacje.

PN- Co roku jest interesujący program, interesujące panele i debaty. Czego możemy spodziewać się w tym roku?

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ze względu na rozpoczęcie realizacji Projektu „GoPolonia”, którego program i założenia są efektem postulatów, propozycji i wniosków składanych przez uczestników Forum. Stworzone w ramach projektu narzędzia będą przekazane uczestnikom Forum, a korzystanie z nich będzie wspierać i rozwijać dotychczasową ich działalność oraz umożliwią dostęp do pozyskiwania dodatkowych funduszy i osiągania większych zysków. Program przewiduje m.in. powstanie tzw. „Ambasad Gospodarczych” działających przy polonijnych izbach gospodarczych oferujących profesjonalny serwis dla biznesu, czy powołanie Polonijnego Domu Mediowego, który złoży ofertę polskim przedsiębiorcom chcącym promować swoje usługi i produkty w poszczególnych krajach. Projekt zakłada też organizację wirtualnych targów branżowych. Całość będzie koordynowana przez stowarzyszenie Economic Union of Poles in the World, z siedzibą w królewskim mieście Kraków, które jest partnerem Forum.

Forum Gospodarcze Polonii Świata 2017. Sala i Lustrzana w urzędzie miasta w Tarnowie. Przyjęcie wydane przez prezydenta miasta Romana Ciepielę.

PN- Wiem, że udział w Forum jest na wyjątkowo korzystnych warunkach, a koszty pobytu i udziału są pokrywane przez organizatorów.

Wszystkim naszym zagranicznym gościom zapewniamy bezpłatny udział, w ramach Pakietu Pobytowego. Oferujemy w nim noclegi w hotelu, śniadania, lunch, kolacje, udział w uroczystej Gali Biznesu, transport wewnętrzny: hotel-Forum-hotel, swobodny dostęp do barku przekąskowo-kawowego w trakcie obrad Forum, udział w sesji plenarnej, panelach dyskusyjnych i debatach, udział spotkaniach B2B i networkingu, wpis na listę uczestników do katalogu Forum oraz uczestnictwo wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Jedyny koszt, to symboliczna opłata rejestracyjna, która jest potwierdzeniem zgłoszenia udziału i rezerwacją przyznania uczestnikowi Pakietu Pobytowego. Każdy uczestnik zobowiązany jest do dokonania tej rejestracji w określonym czasie.

Prezydent miasta Tarnowa Roman Ciepiela , Zdzisław Wojtasik z osobami, które otrzymały nagrodę : Orły Biznesu Polonii Świata”.  Forum 2017

Forum jest jednak wydarzeniem zamkniętym, z ograniczoną ilością uczestników. O udziale na preferencyjnych warunkach decydować będzie kolejność zgłoszeń oraz weryfikacja gości dokonywana przez organizatorów. Rejestracji można już dokonać.

Rejestracja oraz wszelkie informacje są dostępne na naszej stronie www.Polonia4um.com .

W przypadku pytań oraz udzielania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt e-mail: [email protected] lub [email protected] lub pod nr. telefonu: +48 502 303 293.

Serdecznie zapraszamy.

Forum Gospodarcze Polonii Świata 2019 – Zaproszenie

PN- Dziękujemy za rozmowę, a zainteresowanych zachęcamy do jak najszybszej rejestracji. Redakcja Polish News już otrzymała akredytację i będzie obecna w sierpniu w Tarnowie. Do zobaczenia.