Wystawa sztuki zatytułowana „NEW AMERICANS”

W piątek wystawa otwarta będzie od godziny 6:00-10:00 wieczór, w sobotę od 4:00-10:00 i w niedzielę od 12:00-5:00.

 

W wystawie udział biorą studenci Instytutu Sztuki, The School of the Art Institute of Chicago, Eva Victoria Bialecki, Peter Adam Bialecki, Daniella Algarate z Urugwaju, Maria Avila z Kuby, Tri Ngo z Wietnamu, Ahyeon Kye Kim z Korei Południowej, Lukasz Nedza z Polski, oraz Alexandra Bialecki i chicagowski artysta Piotr Bialecki. W wystawie biorą udział artyści z różnych krajów, reprezentujący różne pokolenia. Wystawa ta przedstawia prace artystów imigrantów, jak również artystów urodzonych już w Stanach Zjednoczonych i reprezentujących pierwsze pokolenie Amerykaów.

 Sztuka zaprezentowana na wystawie w Elgin obejmuje fotografie, obrazy, rzeźbę jak również tkaninę. Reprezentuje ona bardzo różne formy artystycznego wyrazu oraz metody tworzenia, które ukształtowane zostały przez kultury, z których artysci pochodzą. I to jest przyczyna różnorodnosci ich sztuki. A co ich łączy? Łączy ich to, że są Amerykanami, a sztuka, którą tworzą, jest ich wspólnym językiem.

 Wystawa uświetniona będzie muzyką na gitarze klasycznej w wykonaniu młodego Rosjanina Maxa Voloshina oraz gra na pianinie naszego rodaka, Adama Glinki.

 Zwiedzający wystawę będą mieli okazje porozmawiać z artystami jak również poznać burmistrza miasteczka Elgin wraz z małżonką oraz inne ważne osobistości. Sztuka serwowana będzie dla ducha a wino i przekąski dla ciała.

 Dlaczego włśsnie miasteczko Elgin wybrane zostało na miejsce wystawy?

 Jest to miasto, które stworza niezwykle atrakcyjne warunki dla artystów reprezentujących różne rodzaje sztuki, takich jak malarze, rzeźbiarze, aktorzy oraz muzycy. Dzięki sztuce i artystom miasto żyje, rozwija się, przyciąga mnóstwo ludzi, milośnikow sztuki, jak również nowe biznesy, przyczyniając się do rozwoju lokalnej gospodarki.

 Zapraszamy na wystwę i życzymy miłych doznań duchowych.

 Piotr, Alexandra, Eva Victoria, Peter Adam Bialecki oraz Danuta Bialecka

Organizatorzy wystawy

 [email protected]

tel. 847-912-5500