Wystawa „Sztuka dla serca 2019” (”Art for Heart 2019”) na rzecz Fundacji Dar Serca i Muzeum Polskiego w Ameryce

„Sztuka dla serca 2019″ – dwa tygodnie sztuki współczesnej na rzecz Muzeum Polskiego w Ameryce (MPA) i Fundacji Dar Serca: 7 września (sobota) – 21 września (sobota) 2019 r.

W 2011 roku „Sztuka dla serca” („Art for Heart”) zadebiutowała jako charytatywna wystawa sztuki wspierająca dwie znane fundacje chicagowskie: Muzeum Polskie w Ameryce i Dar Serca. W tym roku wystawa ta powraca dziewiąty raz jako jeszcze większe i wspanialsze przedsięwzięcie, które rozpocznie się 7 września i będzie trwać do 21 września. Organizatorzy wystawy „Sztuka dla serca 2019” będą mieli zaszczyt przedstawić wybitnie uzdolnionych polonijnych artystów oraz zaprezentować ich prace szerokiej publiczności.  Dwutygodniowa wystawa potrwa od 7 do 21 sierpnia 2019 r.; w Muzeum Polskim w Ameryce (984 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL  60642).

Uroczyste otwarcie wystawy przewidziane jest w sobotę 7 Września, od 19:00 do 23:00 w MPA. Z tej okazji odbędzie się specjalne przyjęcie, któremu towarzyszyć będzie dobra muzyka, przekąski i płatny bar. Zachęcamy wszystkich do przybycia, spędzenia miłego wieczoru wśrod polskiej sztuki i poznania artystów. Muzeum mieści się przy 984 N. Milwaukee Avenue w Chicago. Bilety będą dostępne w cenie 20$ na www.artforheartchicago.org; i przy wejściu, liczba miejsc ograniczona. Wszystkie wystawione oryginały będą przeznaczone na sprzedaż. Wystawie towarzyszyć będzie katalog opisujący artystów, sponsorów i fundacje będące organizatorami wystawy.
Cały dochód przeznaczony zostanie na rzecz Fundacji Dar Serca i MPA.
Możliwości sponsorowania!
Zainteresowanych zamieszczeniem reklamy w Programie (cena ogłoszeń już od 50 dolarów) lub donacja rzeczy na cichą aukcję/ loterię – prosimy o kontakt. Jest to świetna okazja promocji biznesu wsród ponad 500 gości! Możliwość sponsorowania tylko do 23 sierpnia!  Informacja TU!
Fundacja Dar Serca jest organizacją charytatywną, umożliwiającą leczenie ciężko chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Polski i innych krajów Europy, które nie mają szans na pomoc u siebie. W ciągu trzydziestu dwóch lat działalności fundacja ta przyjęła i zaopiekowała się ponad 900 dziećmi, które dzięki temu odbyły leczenie w nowoczesnych klinikach.

Muzeum Polskie w Ameryce jest jednym z najstarszych i największych muzeów etnicznych w Stanach Zjednoczonych. Posiada bogatą kolekcję sztuki, pamiątek historycznych i dokumentów oraz przechowuje bezcenny księgozbiór. Bibliotekę i Archiwum odwiedza wielu historyków, naukowców, studentów i genealogów. MPA prowadzi aktywną działalność na rzecz ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego.

 

Fundacja Dar Serca:

www.darserca.org

www.facebook.com/#!/GiftHeart