Wystawa rękodzieła artystycznego w Mrągowie

W przedostatni weekend października, w Mrągowie miała miejsce wystawa rękodzieła artystycznego. Brali w niej udział artyści plastycy z okolic Warmii i Mazur. Ponieważ tematyka wystawianych prac była dowolna, zatem można było zobaczyć wiele inwencji twórczych. Redakcja Polish News, również została zaproszona na tę wystawę, przez artystę malarza Andrzeja Borkowskiego.

 

Kopie pani Janiny

Pani Janina Konderko, która ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Petersburgu, prezentowała szereg prac wykonanych ze słomy. Były zatem wystawiane jej słomiane niedźwiedzie, parasolki, czy też ludziki, reprezentujący różne zawody. Był wśród nich trębacz, piekarz czy też zakonnik. – Mimo, że jestem artystką plastykiem, mój zapał do wykonywania prac ze słomy, jest całkowicie moim pomysłem. Opracowałam także technikę, którą posługuję się podczas tworzenia moich prac- mówi pani Janina.

Kolorowe kogutki

Cecylia Zbroszczyk, opracowała zaś technikę wykonywania papierowych kogutków i łabędzi. Jej prace wzbudzały ogromny podziw, ponieważ były one zrobione w sposób niezmiernie misterny i precyzyjny. Pani Cecylia, opowiadała o sposobach wykonania takowych ptaków, a także o metodach łączenia dwukolorowej bibuły, dla ubarwienia swoich pięknych zwierzątek.

Wierne kopie mistrzów pędzla

Adam Harnicki z Iławy, prezentował w doskonały sposób skopiowane prace malarskie wielu mistrzów pędzla całej Europy. Były to kopiowane przez niego pejzaże, sceny rodzajowe jak też i batalistyczne, które przedstawiają bohaterów pierwszej i drugiej wojny światowej.

Polish News dziękuje za zaproszenie na taką wystawę i za możliwość wykonania kilku zdjęć.

Tekst i zdjęcia Ewa Michałowska- Walkiewicz