WSPANIAŁA INICJATYWA FUNDACJI „DOM DZIECKA”

 

Fundacja DOM DZIECKA jest organizacją charytatywną założoną ponad dwa lata temu w Chicago dla ludzi o wielkich sercach, ludzi którym nie jest obojętna krzywda dziecka.
Założycielką organizacji jest pani Aneta Szulakiewicz, kobieta biznesu w branży budowlanej jak również matką 3 ga dzieci, poświęcającej swój wolny czas dla pracy społecznej z myślą o dzieciach z Domach Dziecka w Polsce.

Mówi Aneta Szulakiewicz: „Zdecydowałam się na założenie tej charytatywnej organizacji ponieważ uważam, że nie możemy i nie powinniśmy być obojętni na cierpienia dzieci, które nie z ich winy trafiają do Domów Dziecka czy Pogotowia Opiekuńczo-Wychowawczego. Do Domów Dziecka trafiają dzieci z rodzin patologicznych i nie tylko. Są to dzieci, które mimo swojego krótkiego życiorysu bardzo często doświadczały zaniedbania, opuszenia jak również i fizycznej przemocy przez najbliższe im osoby.

W Chicago jest kilka innych organizacji, które działają od lat i niosą pomoc dla chorych dzieci, jak również organizacji których pomoc jest inaczej ukierunkowana.
Przez wiele lat zastanawiałam się dlaczego w Chicago gdzie liczba Polonii jest tak wielka nie było i nie ma jeszcze zalegalizowanej organizacji, której celem byłaby pomoc pokrzywdzonym dzieciom z Domów Dziecka w Polsce.

Nasza organizacja „Dom Dziecka” powstała właśnie z myślą o naszych najmłodszych rodakach w Polsce pokrzywdzonych przez los. Są to dzieci które nie różnią się niczym od naszych dzieci, prócz tego, że w głuchej ciszy wołają o pomoc.

W dzisiejszych czasach biegnąc przez życie, ludzie nie mają czasu na uwagę, poświęcenie lub zainteresowanie się tym co tak naprawdę dzieje się w sercach tych pokrzywdzonych przez los dzieci i za kulisami ich zamkniętych drzwi. Nie rzadko zastanawiałam się czy powinniśmy pozwolić na to, aby zanim system się naprawi, świat polepszy a ich sytuacja prawna się rozwiąże, mamy dalej być obojętni? Nie było czasu do stracenia, nie było miejsca na obojętność i tak się to właśnie zaczęło.

Wpierwszej połowie działalności organizacji gdzie początki były bardzo trudne a działalność była ograniczona brakiem wolontariuszy i sponsorów, po zdobyciu nowego statusu zaczęło się wiele rzeczy zmieniać i kształtować przyczyniając się do lepszego rozwoju organizacji. Po długich staraniach udało mi się załatwić legalny statut organizacji charytatywnej (not for profit 501 ( c ) (3) ), który był największym hamulcem do pozyskiwania sponsorów.
Statut ktory został przyznany 20 lipca, 2013 roku daje nam obecnie możliwości pozyskiwania nowych sponsorów niezmiernie ważnych w działalności każdej organizacji.

Obecnie nasza organizacja „ Dom Dziecka” działa w poszerzonym gronie
Zarządu, (Board of Directors), mamy także wielu wolontariuszy. Wszystkie te osoby poswięcają swój czas, pracę bez pobierania jakichkolwiek opłat ale starają się stanąć na wysokości zadania aby pomóc w tym szczytnym celu.

Głównym celem fundacji „DOM DZIECKA” jest budowa Placów Zabaw dla dzieci dla Domów Dziecka w Polsce gdzie placówki nie mają możliwości finansowych ani sponsorów by stworzyć swoim podopiecznym lepsze warunki wychowawcze.

 

Projekt Pacu Zabaw dla dzieci z Domu Dziecka w Wałbrzychu

Drugorzędnym planem organizacji Dom Dziecka jest niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących Domów Dziecka, czy Pogotowia Opiekuńczo -Wychowawczego poprzez wysyłanie rzeczy takich jak: odzież, obuwie, zabawki, słodycze, prezenty na Święta czy też sponsorowanie wakacji. Takie akcje są obecnie najczęściej przeprowadzane w naszej organizacji.
Dzięki możliwościom FB można dokładnie śledzić nasze akcje zapoznać się z różnymi formami naszej pomocy trafiającymi do poszczególnych placówek w Polsce.

 

Dzieci z Domu Dziecka w Wałbrzychu przy choince z Chicago.

 

Prezenty nadesłane przez fundację Dom Dziecka  z Chicago

Budowa Parku / Placu Zabaw– jako główny cel organizacji.

Jak nam wiadomo placówki Doów Dziecka walczą o sponsorstwo lub dotatki z gminy na zwykłe przetrwanie i koszty związane z funkcjonowaniem na codzień. Niestety nie mówi się tam i nie prosi o rzeczy takie aby stworzyć dzieciom warunki, które mogły by polepszyć ich samopoczucie, aby mogły zapomnieć o swoich troskach czy złych chwilach które doswiadczały na codzień. Dzieci które tam trafiają bawią się na zwykłych oponach czy też zardzewiałych ślizgawkach.

Nie jest rzadkością, że na terenie różnych Domow Dziecka gdzie młodzież nie ma miejsca ani warunków by pograć w piłkę czy koszykówkę, brak sprzętu, brak organizacji i nic się nie robi aby polepszyć tę sytuację, jak również rozjaśnić serca w oczekiwaniu na lepsze jutro.

Domy Dziecka to nie tylko zwykła przechowalnia przeliczana na sztuki…,ale to również przyszłe pokolenie Polski. Tu zaczynają się poczatki osobowości, tu kształtuje się człowiek. Dlatego chcemy aby te dzieci poczuły się naprawdę szczęśliwe oddając im do dyspozycji place zabaw, gdzie będą mogły radośnie się bawić i rozwijać.

Na początku naszej działalności udało nam się nawiązać kontakt z Telewizją z Wałbrzycha, która nakręciła już wiele reportaży mówiących o naszej współpracy z Domem Małego Dziecka w Wałbrzychu, który jest pierwszym na liscie budowy placu zabaw.

Kilka reportaży było już emitowanych w Chicago przez telewizję Polvision informujących o sytuacji, w której znajdują się dzieci i z jakimi trudnościami boryka się ta placówka na codzień. Ostani reportaż, emitowany w telewizji Polvison nawiązuje do budowy naszego obiecanego Parku / Placu Zabaw który został już zatwierdzony dla dzieci do lat 6 tam przebywających.

Jesteśmy obecnie w posiadaniu planów budowy Parku / Placu Zabaw przygotowanych przez wybraną przez nas firmę w Polsce firmę, Inter- Flora sp.z o.o, która podejmie się wykonania projektu. Jesteśmy z tą firma w stałym kontakcie i w momencie kiedy uzbieramy wystarczające fundusze, firma po pdpisaniu kontraktu z organizacją otrzyma bezpośrednio 1- wpłatę na rozpoczęcie budowy.
Koszt budowy całego parku który został zatwierdzony wynosi około 13,000 tyś dol.

Wszelkie urządzenia do nowego placu zabaw posiadają Certificaty i będą wykonane zgodnie z Normą PN EN 1176-1 co jest potwierdzeniem spełnienia wymagań w zakresie bezpieczeństwa obowiazującego w całej Europie. Na obecną chwilę jesteśmy gotowi aby nasz pierwszy projekt ruszył już na wiosnę 2014, ale potrzebujemy uzbierać brakujące nam fundusze.

Przebieg budowy placu zabaw ma wynosić około 3 tyg. włącznie z przygotowaniem i oczyszczeniem działki, i całą installacją urządzeń / na podstawie planów. Całe prowadzenie budowy placu zabaw będzie dokładnie monitorowane i fundusze w częściowych ratach zgodnie z umową zostaną przelane na konto firmy która będzie pełniła rolę naszego podwykonawcy. Po całkowitym ukończeniu projektu Telewizja w Wałrzychu zdeklarowała się nagrać materiał z otwarcia Parku / Placu Zabaw i przekazać materiał do telewizji Polvision jak również dla naszej naszej strony internetowej aby wszycy mogli oglądać nasz pierwszy nowo wybudowany projekt.

Stąd ten pomysl, stąd ta myśl, aby dzieci tam przebywające mogły się bawić i korzystać z tych samych dobroci jak ich rowieśnicy , którzy są szczęsliwi, bezpieczni, zadbani i mający kochających rodziców.

Ponieważ niedługo nadejdzie wiosna, a my jako organizacja chcielibyśmy się wywiązać z podjętych obietnic wobec dzieci, pragniemy zebrać potrzebne fundusze na bodowę projektu.

W związku z tym organizacja „Dom Dziecka” organizuje bal charytatywny „Bal Białego Tulipana”. Cały dochód z balu zostanie przeznaczony na nasz projekt, czyli nowy Plac Zabaw dla Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.

„Bal Białego Tulipana”. odbędzie się 8 lutego, 2014 w Crystal Palace 1070 S Elmhurst Rd, Mount Prospect, IL 60056.

Bilety są w cenie tylko $65.00, w tym wliczony obiad i open bar.
Podczas balu, loteria, cicha aukcja, program artystyczny, dobra muzyka do tańca
Rezerwacja i info. pod num: 847 – 521-2184 lub 630-441-4602
raz na www.domdzieckanfp.org
Zapraszamy więc cała Polonię na ten bal i przyłączenie się do naszej
charytatywnej akcji.

Zwracamy się także do właścicieli biznesów o sponsorstwo naszego przedsięwzięcia. Każda forma sponsorowania jest mile widziana , a wszystkie datki można odliczyć od podatku. Prosimy o donacje na loterię fantową na bal.
Szukamy także kwiaciarni jako sponsora, oraz sponsora na „ Słodki stół”.

Marzeniem organizacji ” Dom Dziecka” jest pozyskiwanie nowych i stałych sponsorów, jak również więcej ludzi, którzy chcieliby się dołączyć i pracować społecznie razem z nami.

Prosimy o poparcie inicjatywy fundacji, ponieważ jest to inicjatywa która będzie miała bezpośredni wpływ na życie być może wspaniałych ludzi. Da im im wiarę w ludzi, wiarę której im najbardziej potrzeba, a wiara jak wiadomo potrafi przenosić góry i przetrwać najgorsze chwile w życiu.

Donacje pieniężne można skladać na naszysch stronach internetowych:  www.domdzieckanfp.org. Każdą donację można odpisać od podatku.

Wspierajmy fundacje, wspierajmy dobrą idee, wspierajmy dzieci, które odwdzięczą się wspaniałymi uśmiechami za najwiekszy dar na świecie, a mianowicie Wasze serce.

Zarząd organizacji „DOM DZIECKA”

ORGANIZACJA CHARYTATYWNA „DOM DZIECKA ” NFP
127 N. Northwest Hwy., Palatine, IL. 60069
Phone: 847 521-2184 Fax: 224 235- 4225
www.domdzieckanfp.org.
E-mail: [email protected]
https://www.facebook.com/pages/Dom-dziecka/347420485278658