Wizyta Papieża Benedykta XVI w USA

Sample image

Przypomniał on, że w czasie wizyty Benedykt XVI obchodzić będzie 81. urodziny (16 kwietnia) oraz trzecią rocznicę wyboru (19 kwietnia).

W ONZ papież mówić będzie o prawach człowieka, ujawnił rzecznik Watykanu, ponieważ w tym roku przypada 60-lecie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. “Podróż będzie miała również znaczący wymiar pastoralny” – dodał ks. Lombardi, Benedykt XVI spotka się bowiem ze wszystkimi sektorami tamtejszego Kościoła. Włoski jezuita zauważył, że „Amerykanie nie czekają w pierwszym rzędzie na to, co papież powie o Iraku, ale co powie o Bogu w naszym życiu codziennym”.


Jak wiadomo, ostatniego dnia wizyty Benedykt XVI będzie na Ground Zero. “Będzie to wydarzenie bardzo proste i dość krótkie, potrwa bowiem tylko pół godziny” – powiedział watykański rzecznik. Przypomniał, że w programie podróży znalazły się także spotkania o charakterze ekumenicznym i międzyreligijnym, z których na szczególną uwagę zasługuje wizyta w nowojorskiej synagodze.

http://www.niedziela.pl/

Plan podróży Papieża Benedykta XVI do Waszyngtonu i do Nowego Jorku w dniach od 15 do 20 kwietnia 2008 r.

Wtorek, 15 kwietnia 2008 r.

Ojciec Święty wyląduje na lotnisku Andrews Air Force Base. Zostanie przywitany przez Prezydenta Busha i jego żonę. Obecni również będą przedstawiciele Kościoła i Nuncjusz Apostolski.

• Środa, 16 kwietnia o godzinie 10:30 rano:

Prezydent Bush i jego żona przywitają Ojca Świętego na południowej stronie Białego Domu. Będzie to drugi w historii wypadek, że Papież odwiedzi Biały Dom.

Przy końcu powitalnej ceremonii, zaplanowane jest prywatne spotkanie Ojca Świętego z Prezydentem. W tym samym czasie dygnitarze państwowi i kościelni będą mieli osobne spotkanie.

• Środa, 16 kwietnia o godzinie 5:30 po południu:

Odbędzie się prywatne nabożeństwo modlitewne, a po nim spotkanie z 350 biskupami Stanów Zjednoczonych w Narodowej Bazylice Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przed nabożeństwem, na zewnątrz Bazyliki, odbędzie się oficjalne przywitanie papieża do Narodowej Bazyliki.

• Czwartek, 17 kwietnia o godzinie 10:00 rano:

Papież odprawi pontyfikalną Mszę św. w nowym Narodowym Parku w Washington.

Będzie to pierwsze niesportowe wydarzenie zorganizowane w tym parku. Katolicy z całego kraju planują brać udział w tej Mszy św.

• Czwartek, 17 kwietnia o godzinie 5 po południu:

Rektorzy z ponad 200 katolickich uczelni i uniwersytetów ze Stanach Zjednoczonych oraz Dyrektorzy z 195 katolickich diecezji zostali zaproszeni, by wysłuchać orędzia papieża Benedykta XVI na temat: Znaczenie Wychowania Katolickiego. Orędzie to wygłoszone będzie na terenie Katolickiego Uniwersytetu Ameryki. To jest jedyna uczelnia w Stanach Zjednoczonych prowadzona przez biskupów.

• Czwartek, 17 kwietnia o godzinie 6:30 wieczorem:

Przedstawiciele Buddystów, Muzułmanów, Sikhów, Hindusów, Żydów i innych religii spotkają się z Ojcem Świętym na nabożeństwie modlitewnym w Centrum Kulturalnym Jana Pawła II, które znajduje się na terenie Katolickiego Uniwersytetu Ameryki.

• Piątek, 18 kwietnia o godzinie 10:45 rano:

Papież Benedykt XVI przemówi do zgromadzenia Organizacji Narodów Zjednoczonych powcześniejszym przylocie do Nowego Jorku.

• Piątek, 18 kwietnia o godzinie 6 wieczorem:

Odbędzie się nabożeństwo modlitewne z przedstawicielami różnych kościołów chrześcijańskich w kościele św. Józefa założonego przez niemieckich katolików na Manhattanie.

• Sobota, 19 kwietnia o godzinie 9:15 rano:

Oprawiona zostanie uroczysta Msza św. wraz księżmi, diakonami i członkami zgromadzeń zakonnych w katedrze św. Patryka znajdująca się w sercu Nowego Jorku.

• Sobota, 19 kwietnia o godzinie 4:30 po południu:

Spotkanie Ojca Świętego z młodzieżą katolicką oraz z 50 upośledzonym dziećmi na terenie Seminarium św. Józefa w Yonkers. Oczekuje się tysiące młodzieży oraz setki seminarzystów, którzy będą brali udział w tym spotkaniu, by wysłuchać papieskiego orędzia skierowanego do nich.

• Niedziela, 20 kwietnia o godzinie 9:30 rano:

Ojciec Święty odwiedzi „Grunt Zero”, miejsce katastrofy Światowego Centrum Handlowego.

• Niedziela, 20 kwietnia o godzinie 2:30 po południu:

Historyczna Wizyta Papieska zakończy się uroczystą Mszą św. na Yankee Stadionie. Dwusetna rocznica erygowania Archidiecezji Boltimoru jak również utworzenie pierwszych czterech diecezji: Bostonu, Nowy Jorku, Louisville i Filadelfii będzie szczególnie podkreślone podczas Mszy św.

• Niedziela, 20 kwietnia o godzinie 8 wieczorem:

Ojciec Święty Benedykt XVI odleci z lotniska imienia Johna F. Kennediego, które znajduje się na terenie diecezji Brooklyn i kierując się na Wschód powróci do Rzymu.