Wielki Sukces Chicagowskiej Szkoły Karate Na Międzynarodowych Mistrzostwach Ameryki

 CHICAGO: Chicagowska Szkoła Karate Kyokushin Lesława Samitowskiego odniosla kolejny sukces sportowy na 25. Międzynarodowych Mistrzostwach Ameryki Kyokushin.
(25th American International  Karate Kyokushin Campionship), które odbyły się w  Rochester, NJ, 24 października, 2015 roku.

 

 

Kilkunastu zawodników ze Szkoły Samitowskiego odniosło zwycięstwa zarówno wśród seniorów, jak również wśród dzieci i młodzieży.  Sukcesy zawodnikow celebrowano na treningu w Chicagowskiej Szkole Karate w miniony piątek, gdzie trener podsumował turniej, występy poszczególnych zawodników.  

 
 
Marek Ociesielski, z chicagowskiej Szkoły Kyokushin Karate KANKU Lesława Samitowskiego zdobył tytuł mistrzowski w wadze ciężkiej na turnieju i złoty pas.  To jego kolejne znakomite osięgniecie sportowe.  W  2013 i w 2014 wywalczył dwukrotnie tytuł wicemistrza świata podczas Mistrzostw Świata Karate Kyokushin w Japonii. W czasie piątkowej ceremonii otrzymał także specjalny dyplom z przyznaniem mu 3. dana w karate Kyokushin.


 
Marek Ociesielski przyjechał do USA w 2000 roku i od początku pobytu poszukiwał dojo Lesława Samitowskiego.  Przed wyjazdem z Polski, przez 10 lat znajdował się w polskiej kadrze narodowej w karate i szukał w Chicago dobrego trenera jakim był Lesław Samitowski, były trener kadry narodowej w Polsce, a potem także trener kadry USA.


 
Marek Jasica, 1. Dan, z chicagowskiej Szkoły Kyokushin Karate KANKU Lesława Samitowskiego zdobył tytul mistrzowski na turnieju i zloty pas w niższej kategorii wagowej.
 
Ewelina Czeremuga, 3 dan, zwyciężyła bardzo zdecydowanie na turnieju zdobywając pierwsze miejsce. Warto dodać, że pani Ewelina jest wielokrotną mistrzynią USA i Ameryki Północnej.
Jest ona wielokrotną  laureatka różnych zawodów o światowej randze. Byla nominowana dwukrotnie w konkursie Polonusa na „Sportowca Roku”. W 2009 roku wygrała ten konkurs.
 
Pani Ewelina jest nauczycielką wychowania fizycznego w jednej ze szkół na obszarze aglomeracji chicagowskiej. Jednym z czynników, który pomogł jej w realizacji zawodowych celów w dziedzinie edukacji – ma ukończone studia bakalarskie na Uniwersytecie Illinois w Chicago i studia magisterskie na Uniwersytecie Concordia – upatruje w dyscyplinie, której uczyła się na treningach karate.  
 
Trener Samitowski gratulowal wszystkim zawodnikom, dziekował także rodzicom za ich trud w przyprowadzaniu dzieci, młodzież  na treningi, na zawody.


 
Po ceremonii omówienia turnieju miało miejsce przyjęcie z okolicznościowym tortem. Potem odbył się wspólny trening.  
 
W czasie 27. lat działalnosci Klubu Leslawa Samitowskiego przewinęło się przez ten klub kilka tysięcy zawodników. W czasach ogromnego zainteresowania tym sportem w klubie ćwiczyło po kilkuset zawodników rocznie.
 
Klub pełni ogromną rolę wychowawaczą dla młodych pokoleń. Zawodnicy uczą się szacunku dla wyższych rangą zawodników, bardziej utytułowanych, respektu dla trenera.
 
Trener Samitowski posiada ogromny autorytet wśród zawodników, wynikający z kompetencji, cech osobowościowych. Przywiązuje także ogromną wagę do aspektu wychowawczego, do formowania pozytywnych cech osobowościowych zawodników.
 
Co wyróżnia Szkołę Karate Lesława Samitowskiego?
„W tej szkole karate jest dalej sztuka, nie zostało skomercjalizowane”, powiedział mi  w poprednim wywiadzie Ociesielski, który jest także trenerem karate.  Podkreślają to także inni zawodnicy ze Szkoły Samitowskiego. Mówią mi, że inne szkoły karate przyznają szybciej wyższe pasy w karate, kierując się bardziej względami komercyjnymi niż potrzebą nauczena młodych adeptów sztuki karate.
 
Innym z niewątpliwych atutów szkoły jest sam założyciel tej szkoły Lesław Samitowski.
Trener, shihan Lesław Samitowski jest od lat znanym trenerem i międzynarodowym sędzią, ktory ma na koncie sędziowanie walk o mistrzostwo świata.  Posiada aktualnie 6-ty dan w Kyokushin karate i 7-my dan w Kyusho Jitsu. Jest byłym trenerem kadry Polski w latach 80-tych i kadry USA w latach 90-tych, sędzią mistrzostw każdego szczebla od  narodowych poprzez kontynentalne, aż do mistrzostw swiata.
Często zawodnicy zwracaja się do trenera Samitowskiego shihan.  Wyjasniono nam, że jest japoński tytuł nadawany posiadaczom stopnii mistrzowskich, czarnych pasow powyżej 4-tego dana.
Shihan Samitowski posiada ogromne doświadczenie w uprawianiu karate, od ponad 40. lat.
 
W chicagowskiej Szkole Karate Kyokushin KANKU uprawia karate kilkadziesiąt osób i ćwiczą w sekcjach od najmłodszych (zaczynając od 4 lat) poprzez grupę młodzieżową i grupę dorosłych, zaawansowanych zawodników.
 
W czasie treningu można zobaczyć zawodników w różnym wieku, także z różnych grup rasowych, etnicznych, językowych. Dominują oczywiście Polacy, są tam także Ukraińscy zawodnicy, zawodnicy pochodzenia hinduskiego, czarnoskórzy.
 
Na przestrzeni 27. lat działania Klubu Karate Lesława Samitowskiego wielokrotnie można było zobaczyć jego zawodników na różnych imprezach, zarówno polonijnych jaki ogólnoamerykańskich, gdzie pokazywali publiczności swoje umiejętności sportowe.
 
Ukazało się wiele materiałów prasowych, radiowych i telewizyjnych na temat tejże szkoły w USA i w Polsce.  
 
Shihan Samitowskim podkreślił w rozmowie ze mną jak ważną rolę w działalności i rozwoju jego szkoly karate odegrały media polonijne. Podziękowania trenera Samitowskiego kierowane są w stronę wielu polonijnych dziennikarzy radiowych, telewizyjnych, prasy polonijnej i mediów elektronicznych, za wiele czasu i uwagi poświęconej jego działalności sportowej.  
 
Trener Samitowski ciepło wspomina współpracę z róznymi organizacjami polonijnymi, dzięki której organizowano wiele pokazów, czy to w czasie parady, czy też różnych pikników.
 
W tym roku, w październiku minęło 27 lat od założenia przez Lesława Samitowskiego Szkoły KANKU, nazywanej School of Champions (Szkola Mistrzow).
 
Gratulujemy Chicagowskiej Szkole Karate Kyokushin KANKU Lesława Samitowskiego kolejnego sukcesu sportowego.

Wiecej informacji o Chicagowskiej Szkole Karate Kyokushin mozna znalezc na nastepujacej stronie:
http://chicagokyokushin.com/about-us/shihan-samitowski
 
Redakcja Polish News wielokrotnie zamieszczała artykuły o polonijnej Szkole Karate i  życzy dalszych sukcesów sportowych.

@ Tekst i zdjęcia Andrzej Mikołajczyk