“Nie ucichnie Pieśń” – Jubileusz 20 – lecia działalności Studia Jump 

Nie ucichnie Pieśń” – Jubileusz 20 – lecia działalności Studia Jump oraz w wykonaniu Mini Jump “We Are the World

CHICAGO: Z wielka radością w sercu, pragnę zaprosić Polonię na nasz najnowszy program, który już 3 czerwca o godz 6 PM zaprezentujemy w sali widowiskowej Guerin Prep przy 8001 W. Belmont Ave.  Dlatego też pragniemy aby z tej szczególnej okazji obdarować Państwa tym co najpiękniejsze i najbardziej wartościowe. Przyzwyczailiśmy swoją widownię do emocjonalnych muzyczno-tanecznych historii, o jednorodnej fabule, które dwukrotnie podczas roku artystycznego przedstawiamy. Tym razem koncert będzie miał charakter nieco inny.

Opowiemy w nim o naszych miłościach, fantazjach i pasjach, które doprowadziły Jump to dzisiejszej doskonałości. Odsłonimy przed Wami spory “kawałek” życia naszej rodziny, która właśnie z pasji uczyniła swój swoisty sposób na życie. Posłużymy się oczywiście tańcem i muzyką, bo takie jest właśnie nasze życie.

Jednak aby całość nie była tylko zwykłym opowiadaniem, jako autorka scenariusza skonstruowałam go zupełnie nieszablonowo. W tym dniu zatem, zaprosimy do “wysłuchania” muzycznej audycji radiowej, bo taką właśnie formę będzie miał nasz jubileuszowy spektakl. Poprowadzi ją dla Was znany i lubiany aktor Grzegorz Chiliński. Opowiadane przez niego historie będą zmieniały się w różnorodne w stylu i dynamice barwne obrazy muzyczno – taneczne.

Mimo, iż dwudziestolecie dotyczy historii chicagowskiego studia Jump, nie zabraknie również opowieści o pra początkach, czyli miejsca, w którym wszystko się rozpoczęło.

Mowa tu o naszym rodzinnym mieście Tarnowie, w którym przed trzydziestoma laty powstało pierwsze Studio Tańca Nowoczesnego Jump. Z pewnością – można śmiało powiedzieć – te archaiczne fragmenty pochodzące z początkowego okresu, będą dla chicagowskich widzów nową, choć właściwie starą odsłoną.

Będziemy wspominać artystów, z którymi dzieliliśmy tę niesamowitą życiową przygodę. Przywołamy urok i czar tamtych lat, a za pomocą zilustrowanych tańcem i śpiewem obrazów, wskrzesimy ten niezapomniany, odległy czas naszej artystycznej drogi. W tych wspomnieniach znajdzie się m. inn. postać Krzysztofa Nowaka – reżysera, twórcy scenariuszy i tekstów piosenek oraz dziennikarza w jednej osobie. To on w Polsce wyreżyserował wszystkie trzy musicale studia Jump: “Chodźmy poszaleć”, “Hades” i “Ulica Noc”. Jego teksty śpiewali i wciąż śpiewają m. inn. Kasia Sobczyk, Andrzej Grabowski, Jan Kobuszewski, Piotr Frączewski i wielu innych znanych artystów. Nasze studio, wspominając jego osobę przedstawi artystyczne opracowanie jednego z jego tekstów, które mamy nadzieje będzie oryginalną, zaskakującą dla wszystkich interpretacją.

Nasi najmłodsi adepci, również będą chcieli się popisać jak na jubileusz przystało! Oni zabiorą Państwa w magiczną i wyjątkową, muzyczną podróż po świecie zatytułowaną “We Are the World”!!! Wraz z dziećmi na latającym dywanie będą Państwo mieli okazję poszybować na Dziki Zachód, na Hawaje, do Afryki i Chin a nawet do Krajów Arabskich! Przepiękne, wielobarwne kostiumy nawiązujące do kultury odwiedzanych krajów oraz zróżnicowana muzyka i taniec sprawią, że wyobraźnia zacznie krążyć po odległych krainach.
Oprócz tancerzy i wymienionego już Grzegorza Chilińskiego na scenie pojawią się również grupy wokalne i soliści pracujący pod kierunkiem Wacka Barnaka, który również zajmuje się opracowaniem muzycznym całego spektaklu.

Sportowe nastroje… Na fotografii Anita Mikołajczyk, tańcząca w studio Jump

Nad choreografią, jak zwykle czuwają Sabina i Agnieszka Barnak, oraz w przypadku grupy chłopców John Jendernoa. Skoro mowa o twórcach, pragnę wspomnieć Artura Stanisza, który od długich już lat, bardzo owocnie współpracuje z naszym studiem. Swoją wielką wrażliwością artystyczną i wyczuciem ubogaca każdą, jedną, przedstawianą scenę, dodając jej uroku i tajemniczości.

 Serdecznie zapraszam wszystkich do świętowania razem z Jumpem, bo taka okazja zdarza sie tylko raz na wiele lat!  Bilety będzie można zakupić w kasie przed koncertem a wiecej informacji zasięgnąc na stronie: www.facebook.com/Dance.Studio.Jumpwww.dancestudiojump.com lub pod numerem tel. 773 895 3251

Ewa Barnak

Ps. W zespole JUMP występowała kiedyś obecna Miss Illinois – Karolina Jasko, która zaszczyciła JUMP swoją obecnością na koncercie  zespołu w styczniu br.

Wystepowa l rowniez Wojtek Wójcik, ktory gra obecnie w nowojorskiej drużynie Cosmos New York. Czas na zobaczenie kolejnych talentow artystycznych, sportowych. AM.

http://wiadomosci.com/nie-ucichnie-piesn-jubileusz-20-lecia-dzialalnosci-studia-jump/