Toruń za pół ceny

 – To już ósma edycja akcji „Toruń za pół ceny”, która wpisała się w toruński krajobraz i cieszy się niesłabnącą popularnością. W każdej z poprzednich edycji z rabatów korzystało średnio 40 tys. osób. Każdy na tym zyskuje – torunianie i turyści, bo mogą korzystać z różnych atrakcji po znacznie obniżonych cenach, partnerzy akcji, którzy mogą wypromować swoje marki i miasto, które odwiedza z tej okazji więcej gości. A oferta jest tak bogata, że każdy znajdzie cos dla siebie – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Tegoroczna wiosenna akcja „Toruń za pół ceny” odbędzie się tradycyjnie na początku sezonu turystycznego. To już ósma edycja cieszącej się niesłabnącą popularnością akcji organizowanej przez Gminę Miasta Toruń i Radio ZET Gold. Pozyskiwanie partnerów zgłaszających chęć akcesu trwało przez ostatni miesiąc, a swój udział do tej pory zapowiedziało 135 uczestników reprezentujących:
• hotele i hostele (11),
• restauracje, kawiarnie (56),
• instytucje kultury (15),
• obiekty sportowe, rozrywkowe, sklepy, usługi (43),
• kluby (10).

Uczestnicy akcji obniżą ceny poszczególnych produktów i usług o 50%. Jak co roku firmy i instytucje uczestniczące w akcji określają wcześniej, które produkty, usługi czy pozycje z oferty/menu będą objęte promocją. Rabat 50% nie musi obejmować całego asortymentu – tylko wyraźnie wybrane propozycje wyszczególnione na stronie akcji. Warunkiem udziału w akcji jest obniżenie cen na wybrany asortyment o 50%. W trosce o jakość ofert są one wcześniej weryfikowane pod kątem zgodności z regulaminem.

Wśród Partnerów znaleźć można firmy i instytucje, które od wielu lat są związane z akcją i rokrocznie w niej uczestniczą, jak również całkiem nowych uczestników. Zgłoszone punkty partnerskie (szczegółowa lista min. na www.torun-za-pol-ceny.pl, www.btcm.torun.pl, www.torun.pl,) obniżą ceny swych wybranych produktów i usług o 50% 24-26 kwietnia w czasie godzin swojego otwarcia.

– Oferta w ramach „Torunia za pół ceny” jest bardzo bogata – zadowoli zarówno turystów, jak i mieszkańców grodu Kopernika i okolic, dorosłych i dzieci. Za połowę ceny będzie można skorzystać z najpopularniejszych atrakcji turystycznych – zwiedzić muzea, galerie, pójść do teatru, na koncert symfoniczny lub wybrać się na pokaz w planetarium – wylicza Maja Nakonowska, p.o. dyrektora Biura Toruńskiego Centrum Miasta. – Smakosze będą mieli możliwość wypróbowania specjałów toruńskich restauratorów: od tradycyjnej polskiej kuchni po japońską czy włoską. Klubowicze z kolei będą mieli szansę bawić się na niezapomnianych imprezach. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, których z pewnością zachwyci wizyta w centrum zabaw, zwiedzanie muzeum piernika czy kurs własnoręcznego wyrobu mydła – dodaje.

Paniom może przypaść do gustu stale powiększająca się oferta salonów piękności, a panom -promocyjne ceny wejścia na siłownię, kręgielnię lub do tzw. escape room – miejsca z którego należy się wydostać rozwiązując serię zagadek. Wszystkich oszczędnych, bez względu na płeć, ucieszą rabaty w sklepach i centrum handlowym biorącym udział w akcji.

– Podobnie jak w latach ubiegłych o przebiegu akcji na żywo informować będzie przez cały weekend Radio ZET Gold, które w ramach studia plenerowego będzie relacjonować przebieg akcji oraz zapraszać mieszkańców Torunia do skorzystania z Promocji – mówi Monika Dejnecka z Działu Promocji Radia ZET Gold. – Na 92,8 fm usłyszeć będzie można informacje o codziennych atrakcjach, wywiady i rozmowy w partnerami wydarzenia oraz samymi uczestnikami akcji (mieszkańcami Torunia oraz turystami). Tradycyjnie w rabatowy weekend na Rynku Staromiejskim zorganizowany zostanie punkt informacyjny akcji, w którym każdy zainteresowany otrzyma informację na temat oferty uczestników akcji. Będzie tam można również spotkać dziennikarzy z Radia ZET Gold, zbierających materiały dotyczące przebiegu akcji i przeprowadzających wywiady z jej uczestnikami.
Działania prowadzone w ramach akcji „Toruń za pół ceny” mają na celu inaugurację sezonu turystycznego, zachęcenie turystów do odwiedzenia naszego miasta już wiosną ale również integrację społeczności lokalnej oraz prezentację towarów i usług oferowanych przez Partnerów, poprzez ich sprzedaż za pół ceny przez trzy dni trwania akcji promocyjnej.

Źódło: http://ttg.com.pl/