Tomik Poezji Pani Joanny

Polish News w Zielonym Saloniku Literackim

W miniony weekend, Redakcja Polish News została zaproszona do Zielonego Saloniku Literackiego w Skarżysku – Kamiennej, gdzie prezentowane były wiersze pani Joanny Gołąbek Motowidło z Wrocławia. Tomik wierszy nosi tytuł „Dochodząc” i zawiera szereg przemyśleń na podstawie osobistych przeżyć autorki. Wspomniane spotkanie literackie, zorganizowała mama poetki Teresa Zalewska.

Dom”

.to miejsce, w którym otwierasz ramiona

a serce zaczyna bić w rytmie innego….

Autorka w tym wierszu przedstawia czytelnikom, jak ważnym miejscem w życiu każdego człowieka jest dom. Jest to miejsce, gdzie splata się życie gospodyni tego miejsca z rytmem serc pozostałych domowników. To miejsce pełnego ciepła, dobra i spełnionej tęsknoty za czymś… co wszyscy razem dokonają.

Dochodząc”

…nie wiem, którą wybrać ścieżkę

gubię szlak i znów na nowo go odnajduję…

Pani Joasia, w wierszu tym obrazuje niepewność ludzką, która polega na ciągłym wyborze, na ciągłym podejmowaniu decyzji, które nie zawsze są dobre i trafne. Ta niepewność decyzyjna, splata się z życiem każdego człowieka, w odniesieniu do prozy jego życia jak też i wartości nadrzędnych jaką jest na przykład miłość.

Wybacz”

.ciebie wysławiamy….

.do ciebie się zwracamy….

W wierszu tym, pani Asia podkreśla jak ważnym aspektem każdego z nas, jest forma prozaicznego wybaczenia drugiej osobie. Jest ten fakt jeden z trudniejszych, odbijających się w szczególny sposób na naszej psychice. Jest to taki z aspektów życia każdej istoty żyjącej, który jest ważny i dobitny, przekładający się na duchowość chrześcijańską każdego z nas.

Zbuduj”

…i ulepimy dom….

ciebie i mnie….

od nowa z tej błogiej ciszy….

Pani Gołąbek Motowidło, w wierszu tym podkreśla wartość odbudowywania zatraconych relacji międzyludzkich, w tym tych domowych. Często relacje międzyludzkie są nadwątlone i właśnie w domu, który jest podstawą egzystencji każdego człowieka a przede wszystkim kobiety. Bez zbudowanego domu, może dojść do zatracenia samego siebie. Warto jest o tym pamiętać i dostosowywać się do tego elementu naszego życia.

W Zielonym Saloniku Literackim, każda zaproszona tam osoba mogła przeczytać ulubiony wiersz z tomiku pani Joanny i zinterpretować jego przesłanie. Dziękujemy pani Teresie Zalewskiej za zorganizowanie tak cudownego wieczorku.

Joanna Gołąbek Motowidło z wykształcenia jest bohemistką i hipnoterapeutką. Dodatkowo ukończyła psychologię pozytywną na SWPS, a swoje wiersze wcześniej już publikowała w takich czasopismach jak „Tlen Literacki”, „Helikopter” orazAkant”. Mówi o sobie, że jest kobietą, która wcześniej wszystko straciła a następnie odzyskała, co przejawia jej poetycka publikacja.

Ewa Michałowska -Walkiewicz