Telefoniczna rozmowa Prezydentów Polski i USA

Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych rozmawiali przez telefon. Rozmowa Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem dotyczyła zbliżającej się wizyty amerykańskiego przywódcy w naszym kraju. 

 Biały Dom poinformował, że Prezydent Stanów Zjednoczonych i Pierwsza Dama oczekują na podróż do Polski, gdzie wraz z innymi światowymi przywódcami będą uczestniczyć w uroczystościach związanych z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

Rozmowę głów obu państw potwierdził Krzysztof Szczerski, Szef Gabinetu Prezydenta RP. – Donald Trump dzwonił do Andrzeja Dudy. Rozmowa dotyczyła zbliżającej się wizyty Prezydenta USA w Warszawie, jej politycznego przesłania i przygotowań do jej realizacji. Prezydenci wymienili się swoimi oczekiwaniami co do wizyty oraz tematów rozmów – powiedział Krzysztof Szczerski.

 Prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedzi Polskę 1-2 września. Będzie to już druga wizyta 45. Prezydenta USA w naszym kraju. Poprzednio pojawił się nad Wisłą 7 lipca 2017 r., wygłaszając przemówienie na placu Krasińskich w Warszawie. (IAR)

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/