Szlachetna Paczka- Szlachetna Pomoc

 

List do Redakcji Polish News

Witam Serdecznie

Jestem Wolontariuszem Szlachetnej Paczki kolejny rok, podobnie jak moja żona. Chociaż osobiście nie obdarowuję potrzebujących to doskonale orientuję się w ich potrzebach i problemach, rozmawiam z nimi i umożliwiam opisać ich sytuację rodzinną, problemy i potrzeby.

Mając na uwadze, że ta działalność obejmuje Wszystkich ludzi dobrego serca
zwracam się w imieniu wszystkich osób potrzebujących o pomoc i wsparcie potrzebującym rodzinom z województwa podkarpackiego (rejon Bircza-Dubiecko) w tym pięknym okresie przed Świętami Bożego Narodzenia. W ubiegłym roku jedna z moich rodzin została serdecznie  obdarowana przez naszych rodaków z Chicago, a to za sprawą bardzo miłej i sympatycznej pani Kasi, która osobiście pochodzi z Sanoka. 

Pamiętam bardzo ciepło kontakt z P. Kasią, która obdarowała jedną z rodzin. Trudno opowiedzieć wrażenia jakie się wtedy odczuwa, szczególnie jak dowiedziałem się, ze Polacy z Chicago są razem z nami, pomagają osobom w trudnej sytuacji. Piszę do Was te słowa, że może są osoby które chętnie włączą się w to dzieło pomocy a nie mają pełnych na ten temat informacji, dlatego też służę pomocą w pozyskaniu informacji. Na co dzień to jestem żołnierzem zawodowym (26 lat służby), widziałem problem życiowy wielu ludzi osobiście: w Iraku, Afganistanie oraz na Bałkanach. być może ta wiedza pozwoliła mi obecnie uczestniczyć jako pośrednik pomiędzy darczyńcą a osobami oczekującymi na pomoc.
Z całego serca zachęcam wszystkich do udziału w tym pięknym dziele niesienia wsparcia innym.
Z poważaniem,
Zbigniew MACULAK

http://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/action

http://www.szlachetnapaczka.pl
https://www.facebook.com/szlachetna.paczka