Szczep się rzepie…a właśnie że się nie zaszczepię

Mimo, że niemożliwe jest usunięcie szczepionki przeciw COVID-19 z czyjegoś ciała, grupy antyszczepionkowe zaczęły rozpowszechniać plotki, że można to zrobić za pomocą wybielacza, magnesów i innych środków.

Jak podaje Business Insider, ludzie promują toksyczny wybielacz na bazie dwutlenku chloru – substancję chemiczną używaną do dezynfekcji wody pitnej – zarówno jako część “kuracji pozbawiającej szczepionki”, jak i jako potencjalne lekarstwo na COVID-19.

W sierpniu, U.S. Food and Drug Administration wydała ostrzeżenie o dwutlenku chloru – spożycie tej substancji chemicznej może mieć zagrażające życiu skutki, takie jak: niewydolność oddechowa, zmiany w sercu, niskie ciśnienie krwi, ostra niewydolność wątroby, niska liczba komórek krwi, ciężkie wymioty i ciężka biegunka. Dodatkowo FDA wysłała list ostrzegawczy do Genesis 2 Church za wytwarzanie produktu o nazwie “Miracle Mineral Solution”, który zawierał tę substancję chemiczną. Miracle Mineral Solution został powiązany z siedmioma zgonami. Andreas Kalcker jest jedną z osób promujących użycie wybielacza z dwutlenkiem chloru do “odszczepiania” na serwisie hostingowym wideo BitChute – podał Business Insider. Twierdzi on, że szczepionki COVID-19 zawierają tlenek grafenu, substancję chemiczną stosowaną w produkcji high-tech, a dwutlenek chloru może pozbyć się jej z organizmu. Raport przygotowany przez Reuters wykazał, że szczepionki COVID-19 nie zawierają tlenku grafenu.

-Mimo to, teorie spiskowe, takie jak Kalckera, rozprzestrzeniają się na skrajnie prawicowych i ekstremistycznych platformach, takich jak BitChute i aplikacji mediów społecznościowych Telegram. Pojawiają się także na Facebook i TikTok-Według Business Insider, BitChute posiada również wideo, na którym mężczyzna próbuje użyć elektrod, silnego magnesu i “55-procentowej whisky Montana”, aby usunąć szczepionkę COVID-19 z ciała weterana wojskowego. Inne wideo pokazuje mężczyznę, który robi nacięcia brzytwą, aby pozbyć sięszczepionki.

Wcześniej grupy internetowe trafiały na pierwsze strony gazet za promowanie Iwermektyny, leku przeciwpasożytniczego stosowanego zazwyczaj w leczeniu zwierząt hodowlanych, takich jak konie, jako lekarstwa na COVID-19.

Szczepionki zatwierdzone w USA są bezpieczne i skuteczne w leczeniu większości zakażeń wirusem COVID-19, według Centrów Kontroli i Prewencji Chorób. Na dzień 24 listopada około 30 procent populacji Stanów Zjednoczonych było nieszczepionych.

BMZ,USA