Świętokrzyska poezja

 

Redakcja Polish News, została zaproszona w pierwszy weekend kwietnia do skarżyskiego MCK, celem wysłuchania poezji, prezentowanej przez jej regionalnych twórców.
Poznajmy naszych poetów

Podczas wspomnianej prezentacji, utwory swoje czytali:
Marian Frąk, mieszkaniec Szydłowca. Z wykształcenia nauczyciel-matematyk, przed odejściem na emeryturę wykonywał zawód policjanta. Pisze on wiersze i utwory satyryczne, a jego ul;ubioną formą literacką są fraszki. Bożenna Kiełkiewicz, jest mieszkanką Skarżyska-Kamiennej, jej wiersze były drukowane w tygodniku „Ostra Brama nad Kamienną” i w wydawanym przez Starostwo Skarżyska-Kamiennej almanachu „Powiat skarżyski romantycznie”. Michał Kojara, mieszka w Woli Lipienieckiej Małej. Jest introligatorem. W latach 2007-2013 był wyróżniany i w Ogólnopolskim Konkursie Literackim osób niepełnosprawnych „Promień Nadziei” w Tomaszowie Mazowieckim. Jacek Kwiecień, utalentowany poeta, piszacy wiersze z potrzeby serca. Urodził się i wychował w wiosce Janów w okolicach Przysuchy. Wiersze zaczął początkowo pisać dla zabawy, co przerodziło się w pasję.

Wszechpotężna fraszka

Oprócz czytanych przez świętokrzyskich poetów wierszy o zabarwieniu lirycznym, nie obyło się bez prezentowania na wspomnianym spotkaniu fraszki. Była ona jak zawsze celnie wymierzona w naszą rzeczywistość, a przede wszystkim w sytuację polityczną.

Jestem naprawdę pełna podziwu

– Jestem z wykształceniem historykiem. Zostałam zaproszona na wieczorek poetycki.
Kocham wiersze, ale to co wykrzesali z siebie prezentujący swoje wiersze poeci, przeszło moje najśmielsze wyobrażenia. Moim marzeniem jest słuchać zawsze tych, którzy tak cudnie postrzegają świat, a świętokrzyskim poetom się to udało- relacjonuje Aniela Gądek- Prażmowska.

Zaśpiewajmy razem

Wieczorek literacki, został uhonorowany występem wokalnym artystki skarżyskiej jaką jest Anna Tchórzewska. Podczas jej piosenek, zebrani goście wspólnie wykonywali znane utwory, tak więc małe singlowe wystąpienie, przerodziło się w doborową zabawę.

Redakcja Polsh News, również była usatysfakcjonowana takim występem literackim. Dziękuje panu Jackowi Kwietniowi za zaproszenie i życzy wszystkim autorom, wszystkiego najlepszego.

Ewa Michałowska – Walkiewicz

[email protected]