Stare księgi z duszą

 Ostatnie tygodnie miesiąca kwietnia, obchodzone są jako Czas Starej Książki. Przypomina się wówczas na rozlicznych spotkaniach literackich, dawne woluminy, które opisywały naszą historię narodową lub też stanowiły naszą rodzimą literaturę. Polish News wybrała się na takowe wystawy, na których prezentowana była stara książka. Podróże te miały miejsce po regionie świętokrzyskim, małopolskim i pomorskim.

Biblia

Najdroższą książką dla każdego chrześcijanina jest oczywiście Biblia. Na wspomnianych wystawach, pokazywana była Biblia pamiętająca nawet czasy siedemnastego stulecia. Mimo, że wiele kart z tej świętej księgi nie przetrwało próby czasu, do dziś stanowi ona niezwykły egzemplarz literacki.

Tomiki wierszy

Zachwyt na wystawach książki wzbudzały tomiki wierszy, nawet często nieznanego autora. Piękne wydania i drogi papier, stawią dodatkowy motyw podnoszący wartość każdego wydania.

Piękne ryciny

Szczególnie pięknymi rycinami, które upiększały tomiki wierszy na pomorskich wystawach, były te, które przedstawiały scenki rodzajowe dotyczące naszej historii narodowej. Piękno tych książek, potrafi zachwycić każdego znawcę minionych dni naszej Ojczyzny.

Polish News, dziękuje panu Tadeuszowi Mroziewiczowi za zorganizowanie podróży, na której nasza redakcja mogła podziwiać zbiory starych woluminów.

Ewa Michałowska – Walkiewicz