SQUADRON 303. DYWIZJON 303. w Chicago

Aktor, Maciej Zakościelny, Alina Mikołajczyk , ambasador filmu Angelica Jarosławska i Andrzej Mikołajczyk po projekcji filmu.

Wspaniała atmosfera w czasie pokazów filmu w Pickwick Theatre w Park Ridge, IL w dniach od 19-21.10.2018. Dziękujemy aktorom: Maciejowi Zakościelnemu, Annie Prus, Marcinowi Kwaśnemu, producentowi Jackowi Samoiłowiczowi i Ambasador filmu Angelice Jarosławskiej za przyjazd do Chicago i spotkania z Polonią. Nauczyciele polskich szkół wykonali piękną pracę przywożąc młodzież z wielu polskich szkół na pokazy. Polecamy Państwu film, gdziekolwiek jest lub będzie pokazywany. 

 Angelica Jarosławska i Anna Prus

Winston Churchill, tak powiedział o lotnikach, w tym o polskich lotnikach z Dywizjonu 303: ” Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”. Warto zobaczyć pierwszy w historii film na ten temat bo dzięki waleczności i poswieceniu polskich lotników odmieniły się losy Bitwy o Anglie – piękna karta w dziejach światowej historii, w której Polacy zapisali się złotymi czcionkami. Wspaniała lekcja historii dla naszej młodzieży. Dziękujemy!

Polonijna młodzież z Maciejem Zakościelnym

Spotkanie z aktorami, producentami DYWIZJONU 303 w Park Ridge w ostatni weekend. Bardzo cenimy rozmowy z nimi o Polsce i Ameryce. Polonia na Wschodzie USA mogła się spotkać z aktorami i producentem. Zainteresowanie filmem rośnie w błyskawicznym tempie w całych Stanach Zjednoczonych nie tylko wśród dorosłych, ale także wśród dzieci, młodzieży, odbiorców Amerykańskich. Film jest po angielsku, wiec jest to kolejna możliwość pokazania filmu dla Amerykanów polskiego pochodzenia, którzy mowią tylko po angielsku. To jest niepowtarzalna szansa nie tylko na obejrzenie filmu, ale pokazanie wkładu polskich lotników nie tylko w walkę o przestrzeń powietrzną Anglii w czasie II wojny, ale także w walce o niepodległą Polskę. Aktorzy są przestawicielami młodego pokolenia rozeznanymi w sprawach Polski, Europy i świata. Niektórzy Polonusi w niedzielę chcieli pójść na Koncert Pieśni Niepodległej oraz na inne wydarzenia i nie zdążyli jeszcze obejrzeć filmu. 

Rodzina Mikołajczyków z aktorem Marcinem Kwaśnym

Otrzymaliśmy informacje, ze w “związku z ogromnym zainteresowaniem filmem “Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, widzowie są zaproszeni na dodatkowe pokazy do Big Cinemas w Niles. Zobacz prawdziwą historię polskich asów przestworzy już 26, 27 i 28 października w Big Cinemas w Niles. Bilety do nabycia w biurach DOMA i na mojbilet.com

 

https://www.facebook.com/polski.fm/videos/188573665369156/UzpfSTE3NjA5MTE1OTA4NzA4MjoyMzE1NDE1MDQ4NDg4MDA1/

https://www.facebook.com/wiadomoscicom/videos/2135719736695195/UzpfSTE0OTUzNDY3MDM6MTAyMTI2OTc3NTgxODc1ODk/