Spotkanie Senatora Durbina, Kongresmenów: Schakowsky,Quigley’a z wyborcami

 

W poniedziałek, 17 kwietnia odbyło się tzw. Town Hall Meeting/Spotkanie Ustawodawców z wyborcami w Irish American Center, w Chicago.

W spotkaniu z wyborcami uczestniczyli m.in. Sen. Richard Durbin, Kongresmenka Ian Schakowsky, Kongresman Mike Quigley. Audytorium Centrum Irlandzkiego było wypełnione niemal do ostatniego miejsca wyborcami. Wyborcy w USA nie są zadowoleni z tego, jak funkcjonuje obcnie amerykański rząd i chcą, aby ich głosy były słyszane. Ustawodawcy ci reprezentują okręgi wyborcze w Illinois, są Demokratami.
Ustawodawcy odpowiadali na pytania wyborców. Tematyka dotyczyła spraw imigracyjnych, ustawy o ochronie zdrowia, bezpieczenstwa narodowego, edukacji.

Kongresman Mike Quigley, Sen. Richard Durbin, Kongresmenka Ian Schakowsky,

Środowiska imigranckie są pełne niepokoju o przyszłość rdzin, które mają nieudokumentowany status.

Senator Richard Durbin w wypowiedziach dla mediów, tuz po oficjalnym wystąpieniu, wypowiadał się z obawą o to, co może wydarzyć się na Półwyspie Koreańskim, gdzie nieprzewidywalny przywódca kieruje Koreą Północną. Pytanie to było następstwem weekendowej wizyty wiceprezydenta Mike Pence’a w strefie zdemilitaryzowanej w Korei Poludniowej (DMZ). Jest to ufortyfikowana strefa, która oddziela Koreę Południową od Północnej.

W Korei Południowej stacjonuje około 30,000 amerykańskich żołnierzy, którzy pomagają utrzymac pokój w regionie. Senator wyraził zadowolenie z tego, że próba z wystrzeleniem rakiety balistycznej przez Koreę Północną zakończyła się fiaskiem. Widmo konfliktu wciąż istnieje nad Półwyspem Koreańskim. Ten typu konflikt może się rozszerzyć na cały region.
Amerykańscy ustawodawcy informowali o najbliższych planach ustawodawczych w Kongresie USA.

Senator, Richard Durbin z autorem tekstu-Andrew ( Andrzej)  Mikolajczyk

Rozmawiałem z Senatorem o jego niedawnej wizycie w Polsce, na Litwie i innych zagadnieniach związanych z tematyką amerykańską. Mama Senatora Durbina urodziła się na Litwie i sprawy Europy Środkowej i Wschodniej są mu bliskie.
Demokratyczni ustawodawcy zapowiadają zaciętą rywalizację o zwiększenie liczby swoich przedstawicieli w Kongresie USA w nadchodzących wyborach w 2018 roku. Dzieki temu mogliby wywierać większy wpływ na ustawy rozpatrywane w amerykańskim Kongresie.

Richard Durbin, to drugi najważniejszy Senator Demokratyczny w Senacie USA.
W pierwszej części spotkania z wyborcami w Irish American Center wypowiadali się ustawodawcy federalni. W drugiej części na pytania wyborców odpowiadali ustawodawcy stanowi.

W całych Stanach Zjednoczonych odbyło się w poniedziałek kilkaset podobnych spotkań z ustawodawcami federalnymi z obu partii. Kolejne spotkania odbędą się w nadchodzących dniach. Jest to dogodna okazja do spotkania ustawodawców. Kolejna przerwa w obradach Kongresu będzie miała miejsce dopiero pod koniec maja.
@ Andrzej Mikołajczyk