Sopot Festival 2008 w itvn

Pierwszego dnia będzie miał miejsce Konkurs o Nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. W półfinale wezmą udział polskie gwiazdy: Formacja Nieżywych Schabuff, For Teens, Natalia Lesz, Pectus, Video feat. Anna Wyszkoni. Najlepszy polski wykonawca będzie reprezentował nasz kraj w finałowej rywalizacji z sześcioma zagranicznymi artystami. O Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności rywalizować będą: Ruslana, Matt Pokora, Danny, Oh Laura, Mans Zelmerlöw i Velvet. Dodatkową atrakcją wieczoru będzie występ zeszłorocznego laureata nagrody Bursztynowego Słowika – zespołu Feel, oraz specjalny występ Izy Miko.

Entuzjastyczne przyjęcie ubiegłorocznych gwiazd udowodniło, że publiczność z wielkim sentymentem myśli o “złotych latach” festiwalu. Tradycją stały się muzyczne podróże w czasie. Tym razem przeniesiemy się w kolorowe i szalone lata 80-te. Opera Leśna rozbrzmiewać będzie największymi hitami tamtych lat. Na scenie Opery Leśnej będzie można zobaczyć największe gwiazdy tamtych lat: Samanthę Fox, Sabrinę, Sandrę, Kim Wilde, Limahl i Kajagoogoo, Shakin’ Stevensa oraz Tomasa Anders i Modern Talking. Koncerty poprowadzi znana z programu „Dzień Dobry TVN” oraz „W roli głównej” – Magda Mołek.

Do oglądania Sopot Festival 2008 na antenie itvn zapraszamy w sobotę, 23-go sierpnia o godzinie 13:00 (Chicago), o 20:00 (Berlin), o 14:00 (Nowy Jork, Toronto) oraz w niedzielę o tej samej godzinie.

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW TVN