Silna reprezentacja amerykańskich firm budowlanych z wizytą w Polsce.

 

„Po raz pierwszy tak licznie, w jednym czasie nawiedzimy Polskę i mamy w tym konkretny cel- mówi Prezes PACBA Adam Grabowski- Chcemy rozpocząć konstruktywną współpracę z Polską Izbą Przemysłowo- Handlową Budownictwa oraz nawiązać kontakty biznesowe z Polonią z innych krajów świata, szczególnie z Europy. Chcemy już teraz przygotować się do nowych warunków, jakie zapewni transatlantycka umowa o wolnym handlu i wymianie usług pomiedzy EU i USA. Budujemy strukturę naszej organizacji w różnych miejscach w USA, Kanady oraz planujemy otwarcie naszego oddziału, który będzie dbał o interesy naszych członków na terenie Unii Europejskiej. Już dziś mamy swoich przedstawicieli w Warszawie, Kielcach i na Śląsku. Myślimy więc o przyszłości, o kolejnych pokoleniach młodej Polonii, która powinna myśleć i działać globalnie”.
PACBA zainteresowana jest również współpracą z polskimi szkołami zawodowymi o profilu budowlanym, kooperacją w inteligentne systemy eko-budownictwa oraz widzi swoją szansę w kooperacji, wdrażaniu innowacji i sile polskiej mysli technologicznej. Przykładem jest patronat PACBA nad projektem budowy domów socjalnych opartym na pomyśle i patencie rodem ze Szczecina. Firma z New Jersey, wspólnie z polskim projektantem rozpoczyna potężną produkcję domów socjalnych m.in. na potrzeby ONZ oraz rządów stanowych w USA. Coraz częściej występujące kataklizmy i dynamiczne zmiany klimatyczne zmuszają lokalne władze do zapewnienia swoim mieszkańcom pomocy socjalno- bytowej. Polska myśl technologiczna, amerykańskie pieniądze i system zarządzania projektem odniósł sukces. Wydaje się, że to również będzie doskonała oferta dla Europy, w kontekście problemu uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu oraz zmian klimatycznych, które nie omijają też Europy. Dotyczy to również Polski.

Liczna delegacja PACBA wynika też z różnorodności obszarów, propozycji i oczekiwań. Branża budowlana to bardzo szeroki i duży rynk wieloosektorowy.

„Mamy w Polsce wiele do zrobienia. Jestesmy największą polonijną branżową organizacją biznesową w Ameryce, gotową do współpracy. Już teraz planujemy wspólnie z Biurem Informacji Gospodarczych Pegaz dużą konferencję budowlaną w lutym 2017r. ( bezpośrednio po targach Budma ), na którą pragniemy zaprosić polskich producentów maszyn, sprzętu i narzędzi budowlanych oraz wyposażenia obiektów, a głównie firmy wykonawcze i usługowe działające w tym obszarze. Bedziemy chcieli równiez zaprosić lokalne samorządy oraz polskie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.”- deklaruje Adam Grabowski.

Zapraszam na Forum Gospodarcze Polonii Świata w Tarnowie 22-24 lipca
info: http://polonia4um.com/
Do zobaczenia w Tarnowie.

(zw)