Serce dla Maksa

 

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, miał miejsce koncert charytatywny „Otwórz Serce na Maksa”. Bohaterem tej muzycznej imprezy, był uczeń klasy IIIc Maks Mrozowski. Chłopiec urodził się z przepukliną kręgosłupa i wodogłowiem. Impreza miała za zadanie, zebranie funduszy od zaproszonych na nią gości, celem pomocy w zakupie dla chłopczyka nowego wózka, na którym będzie się on mógł sprawnie poruszać.

Chlopczyk wesoły i dobry

Maks jest wesołym, pełnym energii dzieckiem. Od trzeciego roku życia porusza się na wózku inwalidzkim, z którego niestety już wyrósł. Jak zatem nie trudno się domyśleć, potrzebny jest zatem zakup nowego. Leczenie Maksymiliana i jego sukcesywna rehabilitacja, są bardzo kosztowne. Stąd też, Rada Rodziców i grono pedagogiczne, postanowili zorganizowali w tym celu koncert „Otwórz serce na Maksa”

Razem z Telexem

Program imprezy obejmował taniec, śpiew oraz recytację utworów wierszowanych, które bardzo podobały się zgromadzonej publiczności. Koncert ten, obejmował występy nauczycieli, a zwieńczeniem jego był występ zespołu „Telex”.

Tym skromnym artykułem, chcieloibyśmy także pobudzić serca naszych czytelników, dlatego też zamieszczamy poniżej numer konta bankowego, na które wplywają pieniążki potrzebne dla Maksa.

Bank BPH SA 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Ewa Michalowska – Walkiewicz