Relikwia Św. Jana Pawła II jest już w Royal Palm Beach, FL

 Parafia pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Apostołów została powołana w roku 1988 i od tego czasu znacznie się rozwinęła. Proboszczem parafii jest Polak, ks. Andrzej Rudnicki. To właśnie dzięki jego staraniom oraz dzięki ofiarności parafian powstał nowy budynek kościelny, poświęcony 12 grudnia 2009 roku.

 Uroczysta  Msza Św. o godz.11.30.

W niedzielę, 3 stycznia br w tymże nowym pięknym kościele licznie zgromadzeni wierni mogli powitać ze wzruszeniem relikwię I klasy ( w tym przypadku kroplę krwi) św. Jana Pawła II. Relikwia przywieziona przez specjalnego wysłannika z Watykanu, Ojca Krzysztofa Wieliczko, Administratora Fundacji Jana Pawła II w Rzymie. Dzięki inicjatywie i staraniom Ojca Krzysztofa wierni na Florydzie będą mogli prosić o wstawiennictwo i dziękować za otrzymane łaski obcując bezpośrednio z relikwią św. Jana Pawła II.

Wierni podczas Mszy Św.

Relikwia ta została zaprezentowana 3 stycznia podczas wszystkich czterech Mszy Św. niedzielnych o godz 8 rano, 9.45, 11.30 oraz 6 po południu. Nabożeństwa odprawiało kolejno trzech księży z Parafii Matki Boskiej Królowej Apostołów: Ks. Andy Rudnicki, ks. Laurent Assenga oraz ks. Brian Campbell. Podczas każdej Mszy Św. prezentowana była relikwia św. Jana Pawła II, a po Mszy Św. można było dotknąć lub ucałować
relikwiarz. Najbardziej uroczysta była Msza Św. o godz.11.30. Zgromadziła ona tłumy wiernych oraz specjalnie zaproszonych znakomitych gości, często przybyłych z daleka.

Konsul Honorowy RP Lady Blanka Rosenstiel i Ks. Andrzej Rudnicki, Ania Navas, Artur Kalata  z sympatykami FJPII

Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Lady Blanka Rosenstiel, Konsul Honorowy RP na Florydzie wraz z osobami towarzyszącymi. Zasługi Lady Blanki oraz założonego i prowadzonego przez nią Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami są szeroko znane tutejszej Polonii.
Przybyli również członkowie zarządu Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II na Florydzie: Ania Navas, prezes, Prof. dr Zdzisław Wesołowski, jego córka Wanda Currea, Krystyna Wilson, Krystyna Teller, właścicielka Polish News, oraz Carlos E. Sanchez.

 Relikwia przywieziona przez specjalnego wysłannika z Watykanu, Ojca Krzysztofa Wieliczko

Koło powstało w Miami i jest otwarte na przyjęcie nowych członków. Celem tej organizacji jest kontynuowanie dzieła św. Jana Pawła II, rozpowszechnianie, utrwalanie i przekazywanie przyszłym pokoleniom dziedzictwa duchowego Papieża Polaka. Koło Przyjaciół Fundacji jest organizacją satelitarną Fundacji Jana Pawła II w Rzymie, która została powołana do życia dekretem papieskim w dniu 16 października 1981 roku przez samego Ojca Świętego Jana Pawła II. Główną intencją jej powołania była dalekowzroczna idea odbudowania inteligencji w Europie Wschodniej poprzez pomoc w kształceniu zdolnej młodzieży z tamtych terenów. Do zadań fundacji należny również gromadzenie i rozpowszechnianie nauczania papieskiego, nawiązywanie współpracy z ośrodkami kultury chrześcijańskiej na całym świecie oraz pomoc dla pielgrzymów przybywających do Watykanu.

Fakt, że relikwia I klasy założyciela Fundacji, św. Jana Pawła II pozostanie na stałe na Florydzie jest dla wszystkich członków i sympatyków tej organizacji wielką inspiracją do dalszych działań na rzecz jej szlachetnych i pożytecznych idei.

Ze Stuart na Florydzie przybyła na uroczystości delegacja ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana. Siostry pracują w USA od 1976 roku a na Florydzie od 2002. Zajmują się tu z dziećmi i młodzieżą w miejscowej szkole oraz opiekują się chorymi w szpitalu. Organizują także rekolekcje i spotkania z młodzieżą.

Ojciec Krzysztofa Wieliczko, z Julką  Piskorską i jej rodzicami

We Mszy Św uczestniczyła również 2 letnia Julka Piskorska z rodzicami Dorotą i Waldemarem Piskorskimi, która przyjechała z Polski na Florydę na skomplikowane leczenie operacyjne wrodzonej wady nóżek do słynnego specjalisty, dr. Palye’a. Pobyt i leczenie sponsorował papież Franciszek I oraz Fundacja Dar Serca z Chicago. Na miejscu wiele pomocy udzieliła rodzinie Małgorzata Misztal. Rodzice Julki gorąco modlili się do św Jana Pawła II o całkowite wyleczenie dziewczynki. Z radością dzielą się z nami nowiną że mała Julka chodzi już a nawet biega samodzielnie na swoich własnych nóżkach.

Specjalnym gościem na uroczystościach był znany florydzki artysta śpiewak polskiego pochodzenia, Artur Kalata. Ten niezwykle utalentowany młody człowiek zaśpiewał podczas Mszy Św. o godz 11.30 trzy pieśni: „Ave Maria”, „Czarna Madonna” oraz ulubiony utwór św. Jana Pawła II, „Barka”, czym wzruszył do łez zgromadzone w kościele tłumy wiernych.

  Wierni opuszczają kościół po uroczystościach wprowadzenia relikwii

Proboszcz parafii Matki Boskiej Królowej Apostołów w Royal Palm Beach, ks. Andrzej Rudnicki w pełni docenia honor goszczenia relikwii św. Jana Pawła II na stałe w tutejszym pięknym kościele. Warto dodać, że w nowo wybudowanej kaplicy przykościelnej znajduje się już przywieziona z polskich Łagiewnik relikwia I klasy św. Faustyny Kowalskiej. Proboszcz Rudnicki planuje umieszczenie relikwii św. Jana Pawła II w specjalnie przystosowanej na ten cel wnęce tuz przy figurze świętego, która przed kilku laty została przywieziona z Rzymu i postawiona w kościele na wniosek młodzieży parafialnej.

Proboszcz ks. Andrzej Rudnick z wiernymi z West Pam Beach

Wszystkich, którzy chcą odwiedzić relikwię św. Jana Pawła II i poprosić go o wstawiennictwo a może podziękować za otrzymane już łaski zapraszamy do kościoła w Royal Palm Beach na Florydzie. Więcej informacji na stronach internetowych kościoła: www.olqa.cc

OUR LADY QUEEN OF THE APOSTOLES CATHOLIC CHURCH
100 Crestwood Blvd., Royal Palm Beach, Florida 33411

oraz na stronie internetowej Fundacji: www.fjp2.com

JOHN PAUL II FOUNDATION
Via di Porta Angelica 63
00193 ROMA, ITALY

lokalnie na Florydzie Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II na Florydzie zarejestrowane jest pod adresem:

3334 Chase Ave
Miami Beach, Fl 33140 ;tel (305) 305 1732

Wszystkich chętnych Fundacja zaprasza do zapisów i działania na rzecz przekazywania dziedzictwa duchowego św, Jana Pawła II, niezapomnianego Polaka, który na zawsze utrwalił się w naszej pamięci.

„Błagam was – abyście nigdy nie tracili nadziei, nigdy nie zwątpili, nie znużyli się i nie zniechęcili. Nie lękajcie się „. – św. Jan Paweł II, homilia wygłoszona podczas Mszy Św. na Placu Zwycięstwa w Warszawie, w roku 1979.

Autor: Ania Navas