Rozmowy i spotkania Ministra Radosława Sikorskiego podczas wizyty w USA

Minister Radosław Sikorski w rozmowie z senatorem Johnem McCainem

Rozmowa Ministra Radosława Sikorskiego z senatorem Barackiem Obamą przekroczyła ustalony wcześniej czas. Senator Obama wyraził gotowość odwiedzenia Polski w przyszłym roku, niezależnie od rezultatu wyborów prezydenckich. Minister Sikorski podziękował senatorowi za pisemną odpowiedź na ankietę programową Kongresu Polonii Amerykańskiej. W czasie rozmowy senator Obama wskazał na rolę NSZZ Solidarność w historii Polski i świata, a także na fakt, że polski ruch niepodległościowy „S” był dla niego ważnym doświadczeniem życiowym.

We wtorek 8 lipca minister Radosław Sikorski odwiedził główny sztab wyborczy senatora Johna McCaina. Ponad półgodzinne spotkanie przebiegło w życzliwej i przyjaznej atmosferze.

Rozmówcy poruszyli tematy związane z bezpieczeństwem, w tym energetycznym oraz kwestię instalacji elementów tarczy antyrakietowej (MD) w Polsce. Rozmawiano również o sytuacji politycznej  w Europie Wschodniej.

Minister Radosław Sikorski  w rozmowie z senatorem Johnem McCainem

Minister Radosław Sikorski podziękował za zaangażowanie i wsparcie dla działań senatora McCaina na rzecz demokracji. Senator John McCain zadeklarował swoje poparcie dla planów rozmieszczenia w Polsce elementów systemu tarczy antyrakietowej. Nie podważając stanowiska obecnej administracji, senator John McCain stwierdził, że zawarte porozumienie, oparte o zasadę wzajemności powinno prowadzić do realnego wzmocnienia bezpieczeństwa Polski i Stanów Zjednoczonych.

Ambasada RP w Waszyngtonie

http://www.polandembassy.org