Regaty meczowe z cyklu POLISH MATCH TOUR

 Swój start zapowiedzieli m.in. 2 krotny Mistrz Świata w klasie Micro – Piotr Tarnacki (Sopot Match Racing Center) oraz Rafal Sawicki (YKP Gdynia) – brązowy medialista Meczowych Mistrzostw Polski i wielokrotny Mistrz Polski w klasach olimpijskich. Początek regat w sobotę ok. godz. 10, zakończenie w niedziele ok. godz. 16. Oficjalne treningi przed regatami odbędą się w piątek. Regaty zostaną rozegrane na 4 specjalnie przygotowanych profesjonalnych jachtach Match650 produkcji stoczni Skipper Yachts.

Relacje z regat przeprowadzi TVNturbo i TVNmeteo w specjalnie produkowanym programie żeglarskim. Ponadto na bieżąco można śledzić wyniki regat na oficjalnej stronie regat www.polishmatch.pl.
Polish Match Tour to cykl 10 imprez Pucharu Polski w match-racingu rozgrywanych od kwietnia do września. Najlepszych 8 zawodników cyklu weźmie udział w Meczowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Sopocie w sierpniu. Wszystkie regaty cyklu zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF.
Celem Polish Match Tour jest umożliwienie startów w regatach meczowych Pucharu Świata w Polsce dla najlepszych polskich zawodników oraz dla tych, którzy dopiero zaczynają swoje starty. To już druga edycja tego cyklu – jest to pierwszy i jedyny taki cykl w historii polskiego żeglarstwa.
Partnerami cyklu są stocznia Skipper Yachts, żaglownia Apollo Sails, dostawca sprzetu motorowodnego Water-Jet i targi Wiatr i Woda. Patronami medialnymi tegorocznej edycji są portal Onet.pl, dziennik POLSKA-The Times, magazyny Żagle i CEO Style oraz serwisy internetowe zagle.com.pl i sails.pl
Organizatorem całego cyklu jest firma MT Partners przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego.
Więcej informacji oraz relacje na żywo można śledzić na oficjalnej stronie cykl
www.polishmatch.pl.

Maciej Cylupa