Recital Sławka Bogusiewicza

Kawiarenka Literacka

Kawiarnia Literacka w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, była tym razem inna niż zwykle. Głównym jej bohaterem był Sławomir Bogusiewicz, który pisze wiersze, a dodatkowo ubiera je w muzykę. Grając na gitarze, śpiewał Sławek swoje utwory literackie, co szczególnie podkreśliło jego artyzm i ponadprzeciętne uzdolnienia. Redakcja Polish News, także została zaproszona na ten szczególny wieczór.

Członek grupy poetyckiej Wiklina

Spotkanie prowadziła Ania Zakrzewska wiceprzewodnicząca Grupy Literackiej Wiklina w Skarżysku – Kamiennej. która to przybliżyła zebranym gościom osobę Sławka Bogusiewicza, również członka Wikliny. To ona podkreśliła szczególną wrażliwość Sławka i niezwykły talent, który przejawia się w literaturze i muzyce. Wśród zaproszonych na koncert Sławka gości, był zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka, który wręczył mu list gratulacyjny.

Kim jest Sławek

Sławomir Bogusiewicz urodził się i mieszka w Skarżysku-Kamiennej. Tutaj po ukończeniu podstawówki, uczęszczał do Technikum Elektrycznego. Następnie kształcił się w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Muzyką interesował się od dziecka. Jako nastolatek grał na gitarze i wykonywał utwory Czesława Niemena, Jacka Kaczmarskiego czy Leonarda Cohena. Własne utwory zaczął pisać na studiach.

Uroczy wieczór, za sprawą Sławka wszystkim pozostanie na długo w pamięci.