Radomianka wydała książkę o Sewerynie Krajewskim

„Dzień po dniu z muzyką Seweryna Krajewskiego” Ewy Derlatki, to pierwsze na przestrzeni ostatnich lat tak dogłębne i wszechstronne omówienie twórczości Seweryna Krajewskiego i ciekawa pozycja z dziedziny muzyki.

– Dlaczego właśnie Krajewski? Krajewski zafascynował mnie głównie muzyką. Słucham i rozpoznaję go twórczość od dziecka. – mówi Ewa Derlatka.- Pisanie o Krajewskim typowo biograficznie byłoby nudne, ze względu na sztampę i niechęć artysty do wszelkich peanów o sobie. Dlatego nie jest to typowa biografia, ale książka o muzyce Seweryna Krajewskiego z pojawiającymi się dygresjami.

W publikacji Ewy Derlatki znajdziemy ciekawostki i informacje z życia artysty, a nawet rzeczy, o których dotąd nie było wiadomo. Autorka przeprowadziła z artystą wiele rozmów, była w miejscach, w których bywał, spotkała się z wieloma ludźmi pracującymi z nim, chodziła „śladem jego stóp” po to, aby najrzetelniej jak to możliwe opisać jego postać.

Ale przede wszystkim to książka odnosząca się w szerokim zakresie do twórczości tej ikony muzyki polskiej.

Ewa Derlatka jest radomianką. Ma 35 lat. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała także wychowanie muzyczne. Od 1999 r. jest związana z prasą ogólnopolską – już w czasie studiów podjęła współpracę z „Tele Tygodniem”, potem „Tele Światem”, a teksty jej autorstwa cieszyły się dużym po-wodzeniem. Ostatnio pisywała do magazynu biznesowego „Vip” i dwumiesięcznika „Twoja Muza”. W 2007 r. wydała swoją pierwszą książkę pt. „21 spotkań”, której treścią są rozmowy z artystami. Współpracuje także z Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego.

Lubi i interesuje się dobrą polską muzyką i piosenką z tekstem mającym wyższe przesłanie.
Książka „Dzień po dniu z muzyką Seweryna Krajewskiego” dostępna poprzez strony internetowe, min. stronę Empiku i inne a także w salonach Empik.

Książka jest już dostępna poprzez strony internetowe, min. stronę Empiku i inne a także wsalonach Empik. (fot. internet)
Źródło : http://www.echodnia.eu/

Od Redakcji

Wywiad z Ewą Derlatką:

Ewa Derlatka „Bez fikcji”
Ewa Derlatka, autorka książki „Dzień po dniu z muzyką Seweryna Krajewskiego”, pierwszej publikacji w szerokim zakresie odnoszącej się do twórczości tego kompozytora opowiada o swojej fascynacji i momentach… powstawania książki.

https://www.youtube.com/watch?v=1O0q1vS-VUI
www.ewaderlatka.pl