Polskie Linie Lotnicze LOT w czasie pandemii

Pojawienie się globalnej pandemii koronawirusa wymusiło zamknięcie granic i wstrzymanie w marcu połączeń lotniczych na kilka miesięcy. Miało to, istotny wpływ na całą branżę, w tym również na działania Polskich Linii Lotniczych LOT. Od 1 czerwca jednak stopniowo przywracane są rejsy krajowe, a od początku lipca – loty międzynarodowe.

Początek globalnej pandemii koronawirusa oznaczał dla PLL LOT konieczność wstrzymania operacji lotniczych. Za wyjątkiem realizacji rejsów specjalnych, w ramach akcji #LOTdoDomu oraz #CARGOdlaPolski, samoloty zostały uziemione, do czasu znoszenia przez światowe rządy kolejnych obostrzeń.

Sytuacja zaczęła poprawiać się dopiero w czerwcu, ale dalej sytuacja jest nie do końca stabilna. Z jego początkiem przewoźnik wznowił swoje połączenia krajowe. Na pierwsze loty międzynarodowe czas przeszedł w lipcu. Wtedy też ogłoszono wyjątkową ofertę #LOTnaWakacje. Pod tą nazwą kryje się możliwość zakupu biletów na popularnych kierunkach wakacyjnych, w bardzo atrakcyjnych cenach. Oferta dotyczy połączeń z aż 10 lotnisk w Polsce, do ponad 30 miejscowości położonych w krajach południowej Europy, m.in. w Grecji, Hiszpanii, Chorwacji, Bułgarii we Włoszech, na Cyprze i we Francji.

Stopniowo przywracanych było też coraz więcej połączeń regularnych. LOT wprowadził także nowe kierunki, jak długo wyczekiwane przez pasażerów rejsy do Dublina. Oferta LOT-u została także poszerzona o nowe, nierealizowane wcześniej trasy krajowe. Co ciekawe, wznowione zostały także wybrane rejsy międzykontynentalne: z Warszawy do Toronto, Tokio i Seulu oraz z Budapesztu do Seulu. Samoloty z Polski lądują również w Nowym Jorku i Chicago. Na kilku dodatkowych trasach długodystansowych LOT operuje w formule CARGO. Jednocześnie przewoźnik zwraca się do pasażerów z prośbą o bieżące sprawdzanie obostrzeń wprowadzanych przez kraj, do którego zamierzają się udać, ponieważ regulacje te zmieniają się dynamicznie.

Przez cały okres pandemii przedstawiciele LOT podkreślali wagę bezpieczeństwa pasażerów i personelu pokładowego. Wprowadzona została nowa procedura #BezpiecznyLOT, upowszechniana we wszystkich kanałach komunikacji LOT-u.

Zwraca się w niej uwagę m.in. na konieczność zachowania odstępu między pasażerami na lotnisku, obligatoryjne noszenie maseczek ochronnych w trakcie trwania lotu, ale też zwraca się w niej uwagę na zasadność umieszczania posiłków w opakowaniach jednorazowych i zapewnienia pasażerom dostępu do prasy elektronicznej, zamiast drukowanej. Samoloty PLL LOT wyposażone są w oczyszczające powietrze filtry HEPA. Ponadto, w trosce o ochronę i bezpieczeństwo pasażerów, a po każdym locie poddawane są procesowi dezynfekcji.

Więcej informacji o bezpieczeństwie podczas lotu oraz dostępności połączeń PLL LOT można znaleźć na stronie www.lot.com

https://www.facebook.com/LOT