Polska muzyka ludowa spotyka metal

Stare pieśni pogrzebowe zabrzmią na nowo.
Muzyka ludowa spotyka alternatywę.
Takiego projektu jeszcze nie było.

„Wilczełyko” to zapis muzycznego spotkania świata tradycyjnej ludowej pieśni pogrzebowej z gitarową ekstremą muzyki metalowej.

W połowie kwietnia ukaże się pierwszy singiel wraz z teledyskiem: „Oto jak rychło…”. Czas premiery nie jest przypadkowy, muzyka pojawia się wraz z nadejściem wiosny. Kolejne utwory będą publikowane w okolicach Nocy Świętojańskiej oraz Dziadów. Stworzą razem wyjątkowy tryptyk muzyki, teledysków i obrazów.

W projekcie „Wilczełyko” udział biorą:

Błażej Grygiel – pomysłodawca, producent muzyczny i autor aranżacji. Na scenie alternatywnej obecny od dwudziestu lat, w zespołach takich jak Exlibris, Joy Machine i Hellectricity. Obecnie w szeregach Crystal Viper regularnie koncertuje na terenie całej Europy.

Anna Osmakowicz – wokalistka i trenerka wokalna, która oprócz nieskończonych pokładów entuzjazmu i ciepła wniosła do projektu ponad 30 lat doświadczenia na scenach Polski, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Rosji, Azerbejdżanu, Japonii, Chin, Grecji, Węgier, Brazylii i Izraela.

Marta Różańska – śpiewa utwory popowe i ludowe, gra na gitarze. Uczestniczy w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Sokołowskim Ośrodku Kultury.

Kuba Lachowski – zafascynowany ludową muzyką Polski i Rosji. Jego talent doceniono między innymi na scenach Warszawy, Sankt Petersburga, Kaliningradu i Moskwy. W tym roku opublikował solowy utwór „Bez cienia Twojej szansy”.

Oprawę graficzną przygotowuje Iwona „Evil Yvonne” Koźlarzewska, artystka tatuażu znana w całej Europie z wyjątkowego łączenia stylu neotradycyjnego z wpływami estetyki słowiańskiej.

Zobacz teledysk:
  https://www.youtube.com/watch?v=6_SSMmySXs0     
Patronami projektu są:
Strefa Music Art – http://strefamusicart.pl/ Kvlt.pl – https://kvlt.pl/ LekcjaReligii.pl – https://lekcjareligii.pl/ Mówi Wieko – https://www.facebook.com/mowiwieko/ Graj! Kolektyw – https://www.facebook.com/grajkolektyw/