Polska firma z branży PropTech wchodzi na amerykański rynek

Obecna w 17 krajach świata polska spółka Velis Real Estate Tech wkracza na amerykański rynek nieruchomości komercyjnych i przemysłowych. Dziś jej produkty IT tworzące linię Singu znajdują zastosowanie w ponad 5000 nieruchomości na świecie: w biurowcach, centrach handlowych i logistycznych, obiektach przemysłowych. Rozwiązania Velis wdrożyli działający globalnie odbiorcy, tacy jak: Panattoni, Hines, JLL, Savills, Logicor, Cushman & Wakefield. Obecnie firma skupia się na rozwoju sieci partnerów i klientów w Stanach Zjednoczonych. Amerykański rynek ma według niej olbrzymi potencjał do absorpcji rozwiązań PropTech.

Flagowym produktem Velis jest platforma Singu FM służąca do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi i przemysłowymi w obszarach takich jak: facility, property&assets. Jej mechanizm opiera się na chmurze obliczeniowej, rozwiązaniach mobilnych oraz technologii IoT. Dzięki szybkiemu procesowi wdrożenia, częstym aktualizacjom, wsparciu powdrożeniowemu oraz wersji w 19 językach,  jest stosowane m.in. w Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie.

Dlaczego amerykańskie nieruchomości potrzebują rozwiązań PropTech?

Stany Zjednoczone są niekwestionowanym liderem pod względem liczby firm działających w obszarze PropTech, ale także pod względem absorpcji tego typu rozwiązań. Ponad połowa amerykańskich przedsiębiorstw tej branży skupia się na sektorze nieruchomości mieszkaniowych. Nieco słabiej zagospodarowany jest sektor komercyjny oraz przemysłowy, a zdecydowana większość firm PropTech działa tu na zasadach B2B. Obiekty biurowe dużych miast, nieruchomości logistyczne i przemysłowe, a także te z branży retail to dziś ogromny potencjał dla rozwiązań z zakresu PropTech.

– Bardzo wiele budynków w Stanach Zjednoczonych stanowią obiekty starsze, mające nawet kilkadziesiąt lat. Rodzi to duże zapotrzebowanie na nowoczesne technologie, dzięki którym podnosi się ich standard, wartość oraz prestiż – mówi Patrick Gasior – Senior Channel Sales Manager at Velis Real Estate Tech. Rynek amerykański potrzebuje szybkich rozwiązań, możliwych do wdrożenia w stosunkowo krótkim czasie. Równie istotni są, elastycznie działający vendorzy, tacy jak Velis, którzy proponują gotowe produkty, ale też potrafią dopasować się do specyficznych wymagań klientów – dodaje Patrick Gasior.

Velis rozwija sieć amerykańskich partnerów

Sprawdzony na świecie model biznesowy Velis zakłada działanie poprzez lokalnych partnerów jakimi są multivendor distributors, resellers, IT integrators. Dzięki nim firma zapewnia odbiorcom pomoc w implementacji systemu oraz wsparcie po jego wdrożeniu, a sama koncentruje się na aktualizacjach i rozwoju produktu. Od strony technologicznej Velis oferuje swoje rozwiązania w modelu SaaS, dzięki czemu, aby korzystać z systemu, klienci nie muszą uruchamiać środków z budżetów CAPEX.

Działająca od ponad 10 lat spółka Velis Real Estate Tech obecna jest dziś na 4 kontynentach, a jej oprogramowanie zostało wdrożone w kilku tysiącach budynków, kilkunastu krajów świata. Po Europie, Azji i Afryce, kolejnym kierunkiem ekspansji Velis stała się półkula zachodnia. Firma skupia się w szczególności na rynku północnoamerykańskim. Velis został partnerem konferencji PERE America, która odbędzie się pod koniec października w Nowym Jorku. Jednym z jej spikerów będzie ekspert firmy z zakresu rynków PropTech. Trwają rozmowy na temat obecności firmy podczas grudniowego New York Deal Making.

Więcej na temat rozwiązań firmy Velis na stronie: https://www.velistech.com