Polish News na wystawie malarstwa współczesnego

 

W murach szydłowskiego zamku, urządzona jest wystawa malarstwa współczesnego. Obrazy te wykonane są różnymi technikami, a przedstawiać mają one los człowieka na przestrzeni dziejów.

Smutek

-Ja zauważyłem, że najbardziej ludzie zaciekawieni są obrazem, noszącym nazwę Smutek. Pokazany jest na nim człowiek, właściwie nie wiem dlaczego w jakiejś dziwnej pozie, z której na pierwszy rzut oka, nie może się uwolnić. Autor tego obrazu Jan Sawiński, chciał chyba pokazać marazm czasów współczesnych, w których po raz kolejny uciskany jest człowiek biedny- relacjonuje Adam Sykuła.

Śmierć

-Mnie natomiast, bardzo podoba się obraz zatytułowany Śmierć. Przybrała ona postać kobiety, która ma szyderczą minę. Tak jakby odejście człowieka z tego ziemskiego padołu, było dla niej nikczemną zabawą- opowiada Jagoda Czubińska.

Zdaniem Polish News

Najpiękniejszym obrazem, jest ten który przedstawia czas rozbiorów. Są tutaj namalowane dwie nagie postacie, ciągnące swoje muskularne cielska w dwie przeciwne strony. Jest tutaj pokazana relatywna sytuacja, kiedy to Polska w latach 1772-1918 była w stanie niebytu politycznego. Kraje, które dokonały rozbioru naszej ojczyzny, nie dbały o nasz naród, jedynie tylko o to, aby zaspokoić własne interesy. Obraz ten przedstawia wielkich zaborców, którzy są głusi i ślepi na sprawy naszego narodu.

Zieleń

Obraz ten, ukazuje otaczającą nas ludzi przyrodę, a wszystko to jest namalowane grą odcienia farby zielonej. Zielona chata, zielony parkan i wszystko dookoła jest namalowane w kolorze zielonym. Napawa ten obraz optymizmem i nadzieją na lepsze jutro, lepsze zawsze.

Redakcja Polish News, dziękuje za zaproszenie na wystawę malarstwa współczesnego.

Tekst i zdjęcia Ewa Michałowska – Walkiewicz
[email protected]