Polish News na wystawie

 

Wiosenna ekspozycja

Tuż przed długim weekendem, świętokrzyska malarka Barbara Obara, prezentowała w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej swoje obrazy. Artystka przedstawia na nich różnoraką tematykę, zatem nawet najwięksi koneserzy sztuki, byli usatysfakcjonowani.

Kocham kwiaty

Najczęstszym motywem, który malarka prezentuje na swoich obrazach, są kwiaty. Jak zwykle ona mawiała,…kocham kwiaty od najmłodszych lat mojego życia. …Kwiaty na obrazach pani Basi, posiadają różną kolorystykę. Począwszy od ciepłych pasteli, aż do chłodnych kolorów powietrza i wody. Każdy kwiat na jej obrazach ma nieskrywaną duszę, która tchnie oddechem na każdym kroku.

Pejzaże

Częstym tematem prac artystki, są pejzaże. Ponieważ pani Barbara mieszka w uroczym zakątku miasta, gdzie natura jest na wyciągniecie ręki, postanowiła uwiecznić jej dzikość, kolorystykę, a przede wszystkim piękno zawartego w niej życia. Oglądając widoki pani Basi, czujemy ich dynamikę, powiew wiatru, a także zapach świeżości, jaką roztacza kojąca zmysły przyroda.

Piękno konia

– Gdy oglądałam ekspozycję prac pani Basi, najbardziej dotknęła mnie precyzja z jaką malarka przedstawiła najpiękniejsze zwierzę, jakim jest koń. Jego lśniąca sierść, piękno i czułość jego wielkich oczu, chwyciły mnie za serce. Taką ekspresję, jaką widziałam w pracach naszej świętokrzyskiej artystki, nie spotkałam na innych wystawach- relacjonuje Anna Piaseczna.

Portal Polish News dziękuje za zaproszenie na taką niezwykłą wystawę. Życzymy Pani Barbarze, wielu tak udanych prac, jakie mieliśmy okazję podziwiać.

Ewa Michałowska – Walkiewicz

[email protected]