Pisanki z soli – wielicka specjalność

 
„Żupna kura” zniosła już solne jajka, natomiast , utalentowani i kreatywni uczniowe – podczas  tegorocznego konkursu w Zamku Żupnym w Wieliczce zdobili pisanki.  
 

 

Bo sól – prawie jak piosenka – jest dobra na wszystko, nawet można z niej „wyczarować” wielkanocną, wyjątkową pisankę. 18. edycja konkursu „Najpiękniejsza pisanka z soli” odbyła się 7 kwietnia 2017 w godz. 9.00-11.00.

Konkurs organizowany przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka jest jedynym w Polsce, a może i na świecie, w czasie którego jajka wykonane z bryłek soli kamiennej przemienią się w świąteczne pisanki.
Jakie cuda powstały podczas tegorocznego konkursu, można przekonać się już wkrótce na wystawie „Najpiękniejsza pisanka z soli” w Zamku Żupnym w Wieliczce​ prezentowanej od 11 do 23 kwietnia 2017 r.

Pisanka z soli 2016, fot. P. Chwalba 1.jpg

Easter is just around the corner. On this occasion, unique salty Easter eggs where made in the Saltworks Castle in Wieliczka. The 18th edition of the competition entitled “The most beautiful Easter egg made of salt” was held on Friday 7th April in the Saltworks Castle.

The Easter eggs will be presented at an exhibition in Saltworks Castle from 11th to 23th of April.
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
ul. Zamkowa 8
32-020 Wieliczka
www.muzeum.wieliczka.pl

 

Pisanka z soli 2016, fot. P. Chwalba

Pisanka z soli 2016, fot. P. Chwalba