Pejzaże wiejskie

Wystawa w polskich górach

Polish News, została zaproszona w Bieszczady, aby tam wziąć udział w wystawie malarskiej, pokazującej pejzaże górskie. Było tam prezentowanych niewiele dzieł artystycznych, ale każdy z nich zasługiwał na ogromny podziw.

Odrobinę historii

Od starożytności, pejzaż występował jako tło dla przedstawianych na obrazach zdarzeń mitologicznych, czy też religijnych. Pojawił się on także, w malarstwie ściennym gdzie tworzył element dekoracyjny. Wraz ze wzrostem zainteresowania światem przyrody i znaczenia wartości człowieka, wzrosła znacznie rola pejzażu, co doprowadziło do usamodzielnienia się jego jako nowego gatunku malarskiego. Pierwsze dzieła tego typu powstały w malarstwie niderlandzkim.

Popularny temat

W sztuce pochodzącej z dwudziestego stulecia, pejzaż stał się popularnym tematem podejmowanym przez artystów różnych kierunków. Od wieków pejzaż polski jest uważany za najpiękniejszy i za najbardziej zasługujący na przedstawienie go na płótnie. Zatem redakcja Polish News, czuła się niezwykle uhonorowana zaproszeniem na taką wystawę.

Ewa Michałowska -Walkiewicz