Parada Konstytucji 3 Maja 2008 Chicago

Parada 3 Maja Chicago 2008

W paradzie wzięli udział przedstawiciele polonijni, organizacje, polskie szkoły, weterani, kluby, biznesy lokalne, liczni przedstawiciele miasta Chicago z burmistrzem miasta Richard M. Daley na czele, kongresman Rahm Emanuel oraz przedstawiciele Konsulatu R.P w Chicago z gośćmi z Polski w osobie Wiceprezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej i Minister Gospodarki Pana Waldemara Pawlaka oraz towarzyszącej mu ekipy.

Jak zwykle na paradzie dominowała młodzież, w tym roku szczególnie ponieważ Komitet Parady uhonorował młodzież hasłem parady: „Polonijna młodzież: Naszą dumą i przyszłością”, hasło to jest potwierdzeniem i uhonorowaniem ogromnego zaangażowania i uczestnictwa młodzieży w corocznie organizowanej paradzie z okazji obchodów Polskiej Konstytucji 3 Maja w śródmieściu Chicago.

Marszałkiem tegorocznej parady był Wojciech Seweryn, przewodniczący i projektant budowy pomnika Katyńskiego na cmentarzu Św. Wojciecha w Niles, IL. Pan Seweryn to zasłużony bezinteresownie działający społecznik na terenie Chicago. W swojej działalnoœci jest związany z organizacją Związku Klubów Polskich w Chicago oraz z polonijnymi parafiami katolickimi.

Królowa Parady 2008: Monika Ignas ze swoim dworem:

Pierwszą Damą Dominiką Franciszkowicz i Drugą Damą Justyną Milewskioraz ulubiennicą publiczności wybraną w konkursie na „ Królową Parady 2008”, Sylvee Walenczewski, swoją obecnością podkreśliły i jeszcze bardziej ukoloryzowały obraz biało-czerwonej parady.

Przebieg parady relacjonowali na żywo: p. Anna Sobór – działaczka polonijna i Alan Krashesky, polskiego pochodzenia prezenter telewizji ABC News, która to stacja tradycyjnie, od lat, przeprowadza bezpośrednie transmisje z tej polskiej parady.

Debiut p. Anny wypadł znakomicie: relacje pełne treści, błyskotliwe reakcje i dowcip. Gratulujemy!

Redakcja Portalu: polishnews.com, zaprasza na oglądnięcie HD VIDEO – relacji z parady oraz do galerii zdjęć obrazujących dzisiejszą manifestację polskości w USA.

GALERIA ZDJĘĆ PARADY CHICAGO 2008
HD VIDEO PARADA 2008 – KLIKNIJ TUTAJ