Pączki pełne dobroci!

Tłusty czwartek to staropolski zwyczaj i tradycja pieczenia i zjadania pączków i faworków-chrustu.
W tym roku 2018 czwartek przypada w czwartek 08 lutego.

Jest taki dzień w roku w którym wszystkie diety idą w niepamięć i nawet najwięksi fani bycia fit robią wyjątek.
O czym mowa? Oczywiście o Tłustym Czwartku! Krakowska ekipa Eataway usmaży dla Was pączki, ale w zanadrzu jest coś jeszcze.

Pączkowe szaleństwo

Na ten dzień czekają wszyscy. Kolejki rok w rok ustawiają się do najlepszych cukierni. W ten dzień wszyscy zapominamy o dietach. Bo wiadomo, kto nie zje pączka, ten nie będzie miał szczęścia. Ale pączek pączkowi nie równy. Wszyscy chcemy, żeby były pyszne, puszyste i pełne marmolady. Bo jak zgrzeszyć, to na całego.

Ekipa Eataway (www.eataway.com) łączy pyszne pączki z pomaganiem. Jak to robią? – W tamtym roku wspólnymi siłami, Marta, Konrad, Mira i Igor przez całą noc przygotowali 400 pączków, czyli 50 pudełek w środku których były cztery, pyszne, domowe pączki. Zamawiając pudełko w ramach naszej akcji sprawiałeś, że jedno trafia do Ciebie, a jedno do seniora z krakowskiego Domu Opieki MOPS. – mówi Maciek, koordynator akcji. Jak to wygląda w tym roku? – W tym roku nasze pączki pomagają zwierzakom ze skawińskiego schroniska dla zwierząt. Cały dochód przeznaczymy na karmę dla psów i kotów. – dodaje Marta, założycielka Eataway.

Zamawiając pudełko z czterema pączkami karmisz zwierzaki ze schroniska! Wejdź na stronę z pomagającymi pączkami (https://www.eataway.com/takeaway/882367935-takeaway/2018-02-08) i zamów swoje pudełko, podaj adres dostawy lub odbierz pączki osobiście i poznaj ludzi, który je dla Ciebie przygotowali.

Gdy będziesz się zajadać słodkościami pomyśl, że dzięki Tobie kilka psów ma mniej pieskie życie. Słodko, prawda? Eataway – co to takiego? O co chodzi w Eataway? Cel jest prosty – łączyć osoby, które kochają gotować z tymi, które uwielbiają pyszne jedzenie. Miejscem kolacji jest dom tych pierwszych. Kucharze Eataway proponują posiłek i spotkanie, podczas którego zaproszeni nieznajomi, spróbują nie tylko domowej kuchni, ale też poznają osoby, które ich goszczą stając się nowymi znajomymi.

Eataway działa od ponad dwóch lat i jak do tej pory domowi kucharze ugościli parę tysięcy osób. Pączki będzie można zamówić do 7 lutego lub do wyczerpania zapasów. Śledź akcję na Facebooku – www.facebook.com/events/1923274614381792/