Odkryj Szczawnicę latem

Główną atrakcją turystyczną okolic Szczawnicy jest spływ Przełomem Dunajca na tradycyjnych drewnianych tratwach w towarzystwie ubranych w regionalne stroje Flisaków. Widoki z tratwy na dochodzące do 500 metrów wysokości skalne ściany i otaczające rzekę gęste lasy dostarczają niezapomnianych przeżyć. Miłośnicy sportów wodnych, dzięki wartkiemu nurtowi Dunajca, mogą sprawdzić swoje umiejętności wypożyczając kajak i pokonując tor slalomowy wiodący wzdłuż trasy spływu.

Szczawnica, dzięki swojemu unikalnemu położeniu u stóp Pienin i Beskidu Sądeckiego, jest prawdziwym  rajem dla miłośników górskich wycieczek i bliskiego kontaktu z naturą. Tutaj zaczynają się liczne szlaki piesze, rowerowe i konne, prowadzące na najwyższe szczyty Pienin i Gorców oraz do rezerwatów przyrody, takich jak Wąwóz Homole, wysokie Skałki czy do rezerwatu Białej Wody.
Kolejka krzesełkowa zaprowadzi na Palenicę, skąd rozpościera się widok na wspaniałą panoramę Tatr, Pienin, Beskidu Sądeckiego i całej Szczawnicy. A obok, na sąsiedniej Szafranówce, zbudowano czynną w lecie, 700 metrową, rynnę grawitacyjną, która stanowi atrakcję zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

 

To jednak nie wszystko. Na przyjeżdżających do Szczawnicy gości na Placu Dietla czeka Pijalnia Wód Mineralnych, w której po aktywnie spędzonym dniu można nabrać sił pijąc jedną z oferowanych wód mineralnych. Dla czujących niedosyt tuż obok znajduje sie stylowa kawiarnia Cafe Helenka, w której poza smacznymi deserami i domowymi lodami można posilić się znakomitą kuchnią międzynarodową z nutą francuskiego smaku.

 Na znużonych czekają niezwykłe Wille: Marta, Danusia i Temida, z których każda opowiada inną historię, jak również hotele, w tym pięciogwiazdkowy Modrzewie Park Hotel*****. Kto jednak chciałby jeszcze zakosztować dobrej rozrywki Dworek Gościnny zaprasza swoim repertuarem godnym europejskich scen. Tu można wybrać się na koncert czy sztukę, lub zasiadając w znajdującym się w dolnej kondygnacji budynku Jazz Barze wsłuchać się w muzykę niejednokrotnie graną tu na żywo.


Ponadto, lista dodatkowych atrakcji lokalnych jest bogata – od organizowanych w sezonie letnim festynów i zabaw, po różnorodne regionalne wydarzenia i inicjatywy.

   Zapraszamy więc do Szczawnicy. Stąd każdy wraca w domowe zacisze zmęczony i szczęśliwy,   gotowy na nowe wyzwania.

 

   Więcej informacji znajdziecie na stronie

   www.thermaleo.pl oraz naszych stronach na Facebook.