OD OPERY DO ROZRYWKI – to koncert lata 2015!

W Muzeum Polskim w Ameryce gościć Państwa będą:
solista Opery Krakowskiej Przemysław Firek z Mirą Sojka-Topór oraz zespół Goranie,
a wszyscy razem zapewniają, że będzie to koncert niezapomnianych wrażeń!

Bilety są do nabycia w DOMA, w księgarniach D & Z, Quo Vadis oraz w Muzeum Polskim w Ameryce.

Serdecznie zapraszamy.
www.facebook.com/events/884165274990806/

 

PRZEMYSLAW FIREK – Przemysław Firek ukończył Wydział Wokalno – Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie prof. W. J. Śmietany. W 1990 roku został laureatem I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego we Wrocławiu, gdzie zdobył III nagrodę w kategorii operowej i dwa wyróżnienia. W swoim repertuarze posiada liczne partie operowe m. in.: Zachariasz w Nabucco G. Verdiego, Escamillo w Carmen G. Bizeta, Bartolo w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego, Scarpia w Tosce G. Pucciniego, Mefistofeles w Fauście Ch. Gounoda oraz Szatan w Raju utraconym K. Pendereckiego. Wykonuje również muzykę oratoryjno – kantatową oraz pieśni. Do jego ulubionych dzieł należą: Stworzenie świata J. Haydna, Requiem W. A. Mozarta, Missa Sollemnis L. van Beethovena oraz Requiem G. Verdiego. W 1992 roku artysta nawiązał współpracę z Wiedeńską Operą Kameralną. Brał udział w licznych tournées, występując niemal w całej Europie oraz Japonii, Chinach i Stanach Zjednoczonych.

MIROSŁAWA SOJKA-TOPÓR – Urodzona na Podhalu, a mieszkająca w Chicago śpiewaczka, jest absolwentką dwóch Uniwersytetów, Roosevelta i DePaul w klasie śpiewu. Zaśpiewała wiele koncertów w Chicago wraz z Paderewski Symphony Orchestra jak rownież z Celebrity Symphony Orchestra w Toronto i Ottawie w Kanadzie. Dwukrotnie występowała jako solistka na deskach chicagowskiej Orchestra Hall. Sama żartuje, że najlepiej spisuje się w wykonywaniu hymnów narodowych, a te miała okazję śpiewać wielokrotnie w tym dla prezydenta Polski, B. Komorowskiego i dla prezydenta B. Obamy.

GÓRANIE – To grupa przyjaciół i ludzi z wielką pasją do rodzimej muzyki gór. Jest to gatunek o dwóch sprzecznych walorach, gdzie jedni postrzegają w niej prostotę struktury, a drudzy fenomen polegający na niemożliwości imitacji tej muzyki dla świata zewnętrznego. Ci muzycy charakteryzują się ogromnym talentem wirtuozerii i nieskończoną listą utworów w repertuarze. Góranie mają w swoim dorobku cztery albumy płytowe i długą listę koncertów. Zawsze są gwarancją doskonałej zabawy.