Obudź się Ameryko!

 Zostało nam już niewiele, bo 5 tygodni do nominacji kandydatów na prezydenta, 5 miesięcy kiedy naród amerykański wybierze swojego lidera, głowę Państwa kogoś, komu powierzy przyszły los Kraju. Nasz los, naszych dzieci, los naszych pokoleń.

W wyścigu na fotel prezydencki do Białego Domu zostały trzy główne kandydatury, dwie demokratów i niezachwiana nominacja republikanów.
Przyjrzyjmy się każdemu z bliska i przeprowadźmy charakterystyckę tych postaci . Spróbujmy ocenić ich według własnej opinii , nie ukierunkowanej żadnymi skorumpowanymi , przepłaconymi mediami.

Kim są ci kandydaci, co reprezentują sobą i czego chcą, co obiecują i czego chcą dokonać dla nas i dla świetności tego Kraju.

Hillary Diane Rodham Clinton – kandydatka Partii Demokratycznej

Pani Hillary Cllinton, postać ciekawa ze względu na przekręty dokonane na polu politycznym, czy też w prywatnym życiu, gdzie pieniądz jest jej najwyższą wartością, a jej związek małżeński z Bilem jest po prostu umową matrymonialną, para, która nie przebiera w środkach ani sposobach, aby zbić fortnę majątkową, którą obecnie oblicza się na ponad $150 millionów.

Polecam państwu książkę pt.” Clinton Cash” z 2015 r autorstwa Peter Schweizer, która ukazuje w jaki sposób i dlaczego Clintonowie pracowali i pracują aby zdobyć pieniądze często, “ tarzając się w błocie” .
Książka mówi o tym, jak Clintonowie wykorzystując swoje pozycje, Hillary jako Sekretarz Stanu i przyszły prezydent USA, pobierali sześciocyfrowe wynagrodzenia za swoje przemówienia, zebrali miliardy dolarów dla swojej rodziny oraz swojej fundacji.
Ona i jej mąż- były prezydent sprzedali się tytanom biznesów, dyktatorom spod „ciemnej gwizdy” w Nigerii , Kongo , Kazachstanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, nie wspominając w Goldman Sachs i TD Bank .
Na bazie tej książki, opartej na faktach i dokumentach powstał film, który ukaże się w amerykańskich kinach już 24 lipca br. Zachęcam do przeczytania i oglądnięcia filmu.

Pani Clinton jako polityk.
Będąc Sekretarzem Stanów głosowała i popierała wojnę w Iraku, która to była według przekazów politycznych – wojną niepotrzebną , która kosztowała Amerykę 4 triliony dolarów i życie 5-ciu tysięcy młodych , zdrowych żołnierzy amerykańskich i 200-ście tysięcy zabitych żołnierzy Iraku.

Hillary domagała się wojny z Libią za napad na konsulat amerykański w Bengazi, gdzie zginął
Ambasador USA oraz trzech innych pracowników amerykańskiej placówki dyplomatycznej w ataku rakietowym. I gdyby zgodził się prezydent Obama , mielibyśmy wojnę z Libią. Narobiła bałaganu w Syrii i głosowała za wojną. Ameryka dostarczała broń dla opozycji Kadafiego w wyniku czego ugrupowania terorystyczne przejęły tę broń i walczą teraz pod nazwą “ISIS” terroryzując, napadając i zabijając niewinnych ludzi.

Pani Hillary Clinton jest wojownicza, lubi wojny i popiera je, biorąc pieniądze od przemysłu zbrojeniowego i wielu innych znaczących koncernów przemysłowych na swoją kompanię wyborczą. Jej miłość do pieniędzy widać wszędzie. W 2013 , kiedy opuściła Department Stanu za 3 wystąpienia w banku Goldman Sachs skasowała 675 tysięcy dolarów .

Czy można jej wierzyć? Czy będzie kierowała się jako prezydent Stanów Zjednoczonych dobrem Narodu? Czy można wierzyć w jej obietnice- zadania jakie postawiła sobie do spełnienia?
Np., że jako prezydent sprowadzi biznesy zza Oceanu i da zatrudnienie, stworzy etaty pracy dla milionów amerykańskich obywateli . Nie łudźmy się ! Chce się dostać na stołek prezydencki aby dalej zdobywać dla siebie miliony dolarów .

Dla przypomnienia przecież nikt inny jak jej mąż, Bill Clinton podpisał Pakt – układ N. A.F.T.A , ( North America Free Trade Agreement), który to wyprowadził 60 tyś amerykańskich biznesów poza granice Stanów, co w rezultacie miliony ludzi utraciło pracę. Teraz, ona – Hillary Clinton chce to naprawić i z powrotem produkcję sprowadzć do Ameryki?

DONALD TRUMP- kandydat z ramienia Partii Republikańskiej

Zaprezentował się nam jako biznesman- billioner, kandydat na prezydenta , który chce zbudować mocną , silną ekonomicznie Amerykę, taką, jaką była kiedyś.
Postać wcześniej mniej znana z działalności politycznej , a bardziej jako biznesman nieruchomości ( Real Estate). Na jego bogactwo składają sie m.in.: hotele , motele, super exkluzywne wieżowce mieszkaniowe, restauracje, pola golfowe kasyna w Ameryce i na całym świecie.

Jego program prezydencki rozwoju, politycznego, gospodarczego , ekonomicznego jest w sumie dość ciekawy. Chce m.in. sprowadzić z powrotem biznes do Stanów Zjednocznych. Nie lubi wojny i jest przeciwko. Swoją kampanię wyborczą finansuje sam, od nikogo nie bierze “ łapówek” i jest temu przeciwny.
Wielu Amerykanów popiera antyestablishmentowego Trumpa, bo on mówi jak jest niczego nie ukrywa w porównaniu do zasiedziałych, starych polityków, którzy twierdzą , że walczą o dobro Narodu , podczas gdy w rzeczywistości liczą się tylko pieniądze i władza.

Jest jednak pewne” ale” i pytanie, czy możemy mu zaufać? Czy Trump jest człowiekiem wiarygodnym?

Z jego wystąpień widzimy, że zmienia on swoje zdanie w sytuacji korzystnej dla niego , I chociaż nie bierze pieniędzy od potentatów przemysłowych i zbrojeniowych , chemicznych i farmaceutychnych, itp. ( jak robi to Hillary ), to jednak wydaje mi się, że jego zdanie i działalność będzie zależna od sytuacji korzystnej dla niego. Jego ciągłe zmienianie zdania przyczyniło się do przylepienia mu łatki “ Flip -Flop”- chorągiewki na wietrze. Więcej o Trumpie i jego programie wyborczym można dowiedzieć sie ze strony internetowej: https://www.donaldjtrump.com/

BERNIE SANDERS – Senator z Vermont, drugi kandydat na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej

Bernie Sanders, jest ewenementem tutejszego życia politycznego . Od 30 lat bowiem głosi te same idee, walczy o te same prawa człowieka, pracowników, średniej klasy Amerykanów, udowodniając determinacje i wierność swoim ideałom.
Bez dużych pieniędzy, bez poparcia finansowego od wielkich koncernów przemysłowych od których nie chce być uzależniony. Opiera się na poparciu indywidualnych obywateli amerykańskich.
Sanders, postawił na odłączenie pieniędzy od polityki. Jego kredo brzmi: “nie brać pieniędzy”, czyli łapówek od wielkich potentantów, koncernów biznesowych i uwolnić się przez to od narzucania i ingerowania w politykę państwa.

Swoją kulturą , taktem, prawdomównością i całkowitym oddaniem się dla dobra kraju, rewelacyjnym programem wyborczym , pociągnął za sobą “ kwiat Ameryki” . Zjednał sobie młodych, inteligientnych , pełnych zapału i wiary w lepsze jutro ludzi, którzy ufają mu i jego programowi. Którzy wierzą, że razem z Sandersem zbudują lepszy, spokojny kraj z lepszą przyszłością.

Jego program wyborczy przedstawia się m.in. tak:
– sprowadzić z powrotem biznesy amerykańskie do USA, dać pracę milionom ludzi i ponownie oznaczać produkty “ Made in USA”

– postawić na edukacje , lepszą opieke i dydaktykę w szkołach podstawowych i średnich
– wyższe uczelnie państwowe bez opłat
– zreformować sądownictwo
– powszechne ubezpieczenia i opieka lekarska
– kontrola cen przemysłu farmaceutycznego
– pomc małym biznesom
– podnieść płace
– podnieść Social Security, (renty emerytalne)

Moim zdaniem, tylko Sanders ma najlepszy plan dla Ameryki. To on pociągnął za sobą miliony mądrych ludzi, którzy myślą przyszłościowo, więc my też powinniśmy dołączyć do Bernie Sanders i głosować na niego jako przyszłego prezydenta. Jeszcze nie jest za późno.

Jedyna słaba strona Sandersa jest to, że trochę za późno zdecydował się na kandydowanie na stanowisko prezydenta Ameryki, ale jeszcze nic nie stracone.
Teraz pozostał nam tylko odpowiedni wybór.

Eva Zaremba

Od Redakcji:
Redakcja, portalu polishnews.com nie ponosi odpowiedzialności za treść listów nadsyłanych przez czytelników.
Opinie wyrażone w postaci komentarzy, felietonów lub listów do Redakcji
nie zawsze są zgodne opinią i poglądami Redakcji.

Jeżeli państwo chcą wyrazić swoją opinię na temat powyższego listu od czytelniczki Evy, prosimy pisać do nas na adres e- mailowy: [email protected] polishnews.com.