Obchody 336. roczncy Odsieczy Wiedeńskiej

12 września br. Fundacja Order Jana III Sobieskiego brała udziału w 336. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej. Byliśmy członkami Międzynarodowego Komitetu który podjął się organizacji tych obchodów. Dzięki wsparciu licznych darczyńców udało się ostatecznie zebrać brakującą kwotę, dzięki której pomnik Jana III Sobieskiego będzie mógł wreszcie stanąć na Kahlenbergu.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Polonii z Austrii oraz Węgier. Oprócz tego pojawiło się także wiele grup rekonstrukcyjnych z Polski. Po uroczystościach na wzgórzu Kahlenberg wszyscy uczestnicy obchodów udali się na uroczysty przemarsz ulicami Wiednia. Pochód uczestników uroczystości wzbudził ogromne zainteresowanie i zaciekawienie mieszkańców, a także turystów przebywających w Wiedniu. Widać, że pamięć o Królu Janie III Sobieskim jest wciąż żywa.

Więcej o naszej Fundacji można przeczytać na: www.ordersobieski.pl

Fundacja Order Jana III Sobieskiego ma zrzeszać Polaków, którym bliskie są wartości polskie, patriotyczne i rycerskie w organizacji Zakonu Rycerskiego odwołującego się do dynastycznego orderu domowego rodziny Sobieskich herbu Janina.

Więcej zdjęć pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/TxVwyefzjzuv7K6C7