Nowa płyta grupy „MoMo”

 

 

Polska grupa muzyczna wykonująca art-pop. Znakiem rozpoznawczym ich twórczości są bystre, dojrzałe teksty i przemyślana produkcja. Nazwa zespołu nawiązuje do słowo słowotwórczo-logopedycznych zamiłowań wokalistki, która z wykształcenia jest m.in. logopedą i lektorem. Debiutancka płyta zespołu  jest w sprzedaży od 17 września 2013 roku.

 Zespół powstał wiosną 2011 roku w Warszawie z inicjatywy wokalistki Ani Ołdak i producenta Michała Mareckiego.

 

 Na płytę składa się 10 piosenek skomponowanych przez współzałożycieli. Teksty zostały napisane przez: Annę Saraniecką (współpraca z Renatą Przemyk), Radosława Łukasiewicza (lider zespołu Pustki), PabloPavo (członek zespołu VaVaMuffin), Jana Piętkę, Igora Spolskiego, Anię Ołdak.

 Twórczość MoMo jest inspirowana muzyką lat 70. i 80. i nawiązuje do elementów elektro-popu, country oraz współczesnej muzyki pop. Oparta jest na melodyjnych liniach wokalnych oraz wysmakowanej produkcji (tak na prawdę to trzeba posłuchać)! Nie sposób przykleić do MoMo jakiejkolwiek gatunkowej łatki, bo ta raz ucieka w stronę ambitnego popu, potem dryfuje w rejony nowoczesnego, odjechanego elektro, kiedy indziej uśmiecha się w stronę klasycznych nagrań ska, nie stroniąc przy tym od flirtu z indie.

 W czerwcu tego roku światło dzienne ujrzał pierwszy singiel promujący krążek. Utwór „Od dzisiaj” to drapieżno-romantyczny elektro-pop nawiązujący do dobrych tradycji kompozytorsko–produkcyjnych lat 80. Mocną stroną piosenki jest warstwa tekstowa, w której odnajdziemy wyrafinowane pióro i nieprzypadkowe słowa.

 Zespół wystąpił na 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2013 w ramach konkursu SuperPremiery 2013.


Inni o MoMo

„Świeża, mądrze zaśpiewana, ubrana w smakowite dźwięki.“                                              Marika

„Eighties rządzą niepodzielnie. U nas bć może także z powodów historyczno-socjologicznych. Kolejnym przykładem jest projekt MoMo, w którego skład wchodzą muzycy niekojarzeni z elektropopem. Ich debiut toraczej zabawa gatunkiem, lecz całkiem zgrabna, z dodatkiem rzadko pojawiającyh się w nim tego typu tekstów i bardzo dobrej, przemyślanej produkcji (…)“

Piotr Metz – Wprost

 „Inteligentny, niegłupi, pogodny pop“.                                                          Muniek Staszczyk

 „Jest to niezwykle dojrzały i wyrafinowany materiał muzyczny, pozostając przy tym bardzo przebojowym. Świetne kompozycje połączone z bardzo dobrą produkcją muzyczną powodują, iż płyta nabiera wartości wykraczającej znacznie ponad jeden sezon, co niestety ostatnio jest rzadkością.

Mam wrażenie, iż jest to płyta, do której jeszcze za kilka lat będzie się chciało wracać.“

Leszek Biolik (producent, kompozytor, muzyk, Republika, Wilki, Fiolka)

 

„Aniu, to bardzo dobry materiał na płytę. Za drugim razem jeszcze lepszy. Interesujaca podróż po stylach z różnych dekad. Ciekawy, zmienny, wieloosobościowy wokal. Teksty o czymś, fajna transakcentacja. Bębny jak stary Gretsch – ujmujace. Podobało mi się (…)“.

Katarzyna Abramowicz, Dzień Dobry TVN

 „Michał Marecki to jeden z najzdolniejszych polskich muzyków młodego pokolenia. Wspólnie wyprodukowaliśmy moje dwie płyty solowe. (…) Słyszałem płytę zespołu MoMo, w ktorym Michał odpowiada za warstwę muzyczną i jestem zdecydowanym fanem tego projektu. To po prostu bardzo fajne i świetnie skomponowane piosenki. Wróżę temu wydawnictwu spory sukces na polskim rynku wydawniczym i uważam, że należy Michałowi pomóc w każdy możliwy sposób“.

Sidney Polak

„Na utwór „Od dzisiaj“ sładają się alternatywny, pełen elektronicznych smaczków pop z nieoczywistymi, ale dającymi się zaśpiewać partiami wokalu i dobry tekst. A wyrazisty beat w refrenie idealnie nadaje się do porwania publiczności w amfiteatrze. Dobry numer, z mocnym rytmem, a charakterystyczny głos wokalistki i ciekawe rozwiązania aranżacyjne z pewnością doceni wielu“.

Gazeta Wyborcza Opole

Skład MoMo

Ania Ołdak – wokalistka, kompozytorka. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu i 2 lata na wydziale piosenki w szkole muzycznej II stopnia na ul. Bednarskiej. Logopedka, pedagog, lektorka. Prywatnie fanka gotowania i kuchni tajskiej. Prowadzi koło filmowe, uwielbia niezaplanowane wyprawy w nieznane i góry. Współpracowała m.in. z zespołami T.Love i Pustki, Maciejem Cieślakiem, Janem Benedkiem, Sidneyem Polakiem.

 Michał Marecki – instrumentalista (instrumenty klawiszowe, akordeon, gitara, flet), kompozytor. Członek zespołu T.Love. Typ pracusia, który jest w stanie wydać każde pieniądze na stare instrumenty. Najlepiej czuje się w Bieszczadach. Miłośnik socjologii, który nienawidzi gotować. Współpracował z Muńkiem Staszczykiem przy jego solowym projekcie, Sidneyem Polakiem, Marcinem Rozynkiem, Fiolką Najdenowicz. Z Leszkiem Biolikiem brał udział w produkcjach takich artystów i zespołów jak Negatyw, The Car Is On Fire, Monika Brodka, Robert Gawliński.

 Pozostali członkowie zespołu

 Jacek Perkowski – gitarzysta, producent, kompozytor. Współpracował m.in. z Azyl P, De Mono, Kobranocką, T.Love, Kayah, Alą Boratyn.

 Jacek Szafraniecgitarzysta basowy. Współpracował z: T.Love, Muńkiem Staszczykiem przy jego solowym projekcie, teatrem Buffo, ze Szwagremkolaską. Członek zespołu Benzyna.

 Tomek Waldowskiperkusista, producent, kompozytor. Członek zespołów: Klezmafour, R.U.T.A, Chłopcy kontra Basia. Współpracował jako sideman z Kapelą Ze Wsi Warszawa, Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz,  grupą Żywiołak oraz Roberto de Lira.

 Jutro, specjalnie dla naszych Czytelników – wywiad z Aniią i Michałem.

 MoMo w sieci

 www.facebook.com/MoMoMusicPL

http://www.vevo.com/watch/momo