Nowa książka polityczna Zbigniewa Wojcika, „Slaying the Soviet Beast: The True Story about How the Cold War was Won. What Next?”

„Slaying the Soviet Beast: The True Story about How the Cold War was Won. What Next?”, książka wydana przez Liberty Hill, 2019. Autor- Zbigniew Wojcik,

Książka ta, napisana po angielsku, opisuje interesujący i pełny napięć wyjazd naukowca z Warszawy do USA w latach 80-tych na zaproszenie tamtejszego uniwesytetu. Zaproszony do rozmów przez wywiad amerykański, dostarczył kluczowych informacji politycznych o słabościach Bloku Sowieckiego. Opisane są gry szpiegów sowieckich, prowokacje oraz często sprzeczne działania agentów i naukowców.  Przedstawione są przeżycia rodziny, która została zakładnikiem sowietów w Warszawie. Po wyjeździe naukowca do USA, paszporty zostały im niespodziewanie unieważnione.  Opisany jest  szczegółowo przebieg współpracy z wywiadem amerykańskim oraz ciekawy sposób przekazywania ważnych strategicznych informacji, które przyczyniły się w istotny sposób do wygrania Zimnej Wojny i odzyskania suwerenności przez Polaków i inne narody.

Książka promuje polską historię, kulturę i naukę.  Przedstawione są różne wątki historyczne, między innymi, walka z komunizmem, kilkukrotna obrona Europy Zachodniej przez Polskę przed inwazjami ze wschodu, rola Kościuszko w walce o niepodległość Ameryki, wielki udział Polaków w wygraniu II Wojny Światowej. Opisany jest również wkład wybitnych Polaków dla nauki i kultury świata. Materiał podany został w sposób jaki interesował wywiad USA. Podany został dobrze, z dowodami przyjaźni Polaków do Ameryki, w wyniku czego to potężne, piękne i przyjazne państwo natychmiast zajęło się rozkładaniem Związku Sowieckiego i pokojową instalacją demokracji w Polsce.

Książka zawiera wiele elementów religijnych.  Opisuje zasadnicze znaczenie Kościoła Katolickiego i wiary Polaków do przetrwania polskości w czasie zaborów i komunizmu. Opowiada w jaki sposób wiara umożliwiła naukowcowi przeciwstawienie się Sowietom, przetrwanie rozłąki z rodziną oraz sformułowanie metody obalenia całego Bloku Sowieckiego bez rozlewu krwi, a raczej kierując się wartościami chrześciańskimi i oferując przebaczenie.

Książka kończy się analizą obecnej sytuacji politycznej w Polsce i na Zachodzie. Opisana jest współczesna historia Polski, między innymi tajemnice przywództwa ruchów opozycji anty-komunistycznych, szczególnie Solidarności z Lechem Wałęsą na czele i jego „charyzmą”.  Wyjaśnione są motywy wywołania katastrofy smoleńskiej ze wskazaniem winnych. Przedstawione są tajniki konspiracji komunistycznej na Zachodzie po wygraniu Zimnej Wojny wraz z faktami postępującej rewolucji komunistycznej w USA. Książka przestrzega: ludzie muszą wiedzieć o grozie rewolucji!

Książka opisuje też kombatantów polskich w Coventry, UK. Najważniejsze były spotkania autora z emerytowanymi oficerami Armii Andersa. Opisana jest Bitwa o Monte Cassino, w oparciu o opowiadanie jednego oficera. Powiedział, w jaki sposób doszło do zwycięstwa, co zostalo przeniesione do książki, dlaczego właśnie Polacy wygrali. Być może, tylko autorowi udało się dowiedzieć o tym i potem napisać. Autor złozył też Polakom przysięgę na Sw. Biblię, że będzie walczyć przeciwko Sowietom o wolność Polski. Marzeniem rodaków w Coventry była wolność Polski. Oni walczyli, bardzo wielu straciło życie, a wolności Polski nie mogli się doczekać. Byli coraz starsi. Liczyli na przybysza z Polski. Okazało sie, że się nie zawiedli.

Książka jest do nabycia:

https://www.barnesandnoble.com/w/slaying-the-soviet-beast-zbigniew-wojcik/1131448703?ean=9781545655665

https://www.libertyhillpublishing.com/bookstore/index.php?keyword=zbigniew+wojcik&searchtype=lastname&qfunction=search&record_per_page=40

Książka jest dostępna także w wielu innych miejscach, np. na Amazon, w Walmart.