Niepowtarzalny koncert trzech kobiet pt. „Rajskie ptaki”.

Trzy współczesne poetki: Olga Artjomenko (Kijów, Ukraina), Olga Zalesskaya (Mińsk, Białoruś) i Olga Solovjova (Tula, Rosja) wystąpią tylko jeden raz w Warszawie
z koncertem pt. „Rajskie ptaki”.
Kalinowe Serce, Warszawa, ul. Krasińskiego 25,
2 lipca, środa, godz. 19:30

Wielki świat, polityka, waśnie i swary pozostają bez znaczenia w obliczu spotkania ludzi, dla których serdeczne słowo i zbliżenie kultur stanowi wartość… ponad czasem i ponad chmurami…

Trzy imienniczki, trzy kobiety żyjące w różnych krajach, śpiewają z akompaniamentem gitar o życiu, przeznaczeniu, miłości, o Ojczyźnie. Trzy kultury, połączone wspólnymi tradycjami i korzeniami ludowej muzyki, znajdują swój wyraz w piosence poetyckiej trzech autorek. Trzy języki zrozumiałe dla każdej z artystek i, za sprawą emocjonalnego przekazu, dla każdego słuchacza.

Bilety: 20zł/30zł, rezerwacje: tel.: 887333383
Kontakt: Eva Goc, Fundacja OPEN ART, tel.: 728894044

Organizatorzy: Fundacja na rzecz zbliżania kultur OPEN ART, Kalinowe Serce, Stowarzyszenie Artystyczne Swoja Srieda (Mińsk, Białoruś)
Patroni: Centrum Kultury Białorusi w Warszawie, Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Warszawie, Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy

Link do strony: https://www.facebook.com/events/1448036175449994/?ref_dashboard_filter=upcoming

O artystkach:
Olga Artjomenko – dziś jedna z najbardziej znanych wykonawczyń piosenki autorskiej na Ukrainie . Jej sopran liryczny o niespotykanej barwie brzmi niezwykle przy mistrzowskim akompaniamencie gitary. Olga wie jak porwać słuchacza od pierwszego utworu – sprawia to Jej prawdziwy talent, który pozwala artystce swobodnie przechodzić od łagodnych narracji do dramatycznych akordów.
Laureatka i zwyciężczyni wielu festiwali piosenki autorskiej i poezji śpiewanej na Ukrainie i w Rosji. Wielokrotnie była jurorem festiwali piosenki i sztuki.
Wydała albumy: “Debiut” , “Kołysanka dla Katii”, “Far and Away”, “Parallels”.

Olga Zalesskaya – poetka , autorka tekstów , dziennikarka. Koordynatorka projektu „Stowarzyszenie artystyczne Swoja Srieda”. Zwyciężczyni ogólnorosyjskiego festiwalu piosenki autorskiej w Kijowie (1990), organizatorka i Juror koncertów i festiwali piosenki autorskiej w Białorusi, także zagranicą. Koncertowała na Litwie, Łotwie, w Niemczech, Holandii , Izraelu, Polsce.
Jej wiersze zostały przetłumaczone na język bułgarski, polski, hebrajski . Zdobyła wiele nagród i wyróżnień m.in. wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysockiego w Warszawie w 2014 roku. Prowadzi „Artystyczne spotkania Olgi Zalesskiej”, zapraszając znanych muzyków, autorów i wykonawców ze świata piosenki, sztuki , jazzu i bluesa.
Wydała 7 albumów autorskich . Pisze poezje i prozę.

Olga Solovjova – reżyser, ukończyła Samarską Akademię Kultury i Sztuki .
Wyróżniona dyplomem podczas „Valdajskiego Festiwalu Północ – Zachód”, zdobyła tytuł „ Odkrycia Warsztatów” podczas Kolomenskiego Festiwalu w Moskwie oraz w drugim kanale TV u znanego dziennikarza Vladimira Lantsberga , który docenił Olgę za jej satyryczne piosenki, chociaż ma ona w repertuarze wiele na wskroś poważnych pieśni. Olga stworzyła kreatywną platformę „AsSol” dla wielu warsztatów mistrzowskich i artystycznych spotkań z dobrze znanymi rosyjskimi twórcami i wykonawcami piosenki autorskiej, m. in. : Jurijem Loresem , Krivoshejevem, Anpilovem, Tregerem.
Jest częstym gościem i jurorem festiwali piosenki autorskiej.
Od ponad dziesięciu lat Olga śpiewa w duecie z Maximem Denisowem . Wspólnie organizowali Tulski Festiwal Muzyki i Poezji “Chcę zaśpiewać swoją własną najważniejszą piosenkę”.

Zapraszamy!
Eva Goc
Wiceprezes Zarządu
+48728894044
Fundacja na rzecz zbliżania kultur OPEN ART
00-683 Warszawa, ul. Marszałkowska 85/48
e-mail: [email protected]
www.openart.org.pl
KRS 0000357018 NIP 7010240287 REGON 142399124
Konto: ALIOR Bank S.A. 35 2490 0005 0000 4510 1346 6612